Німецька контррозвідка заявила що Росія підтримувала каталонських сепаратистів

Німецька контррозвідка заявила, що Росія підтримувала каталонських сепаратистів

Президент Федерального відомства із захисту конституції ФРН Ханс-Георг Маасен заявив, що Росія надавала підтримку каталонським сепаратистам перед референдумом у жовтні 2017 року.

Своїми висновками він поділився з учасниками симпозіуму «Гібридні загрози - мережні відповіді», що відкрився в понеділок у Берліні, пише журнал Spiegel.

«Німецькі спецслужби виходять з того, що російські тролі «підігрівали» громадські суперечки про незалежність Каталонії. У них, очевидно, є свідчення того, що Росія підтримує каталонський сепаратистський рух пропагандою. Маасен говорить, що отримав цю інформацію не з перших рук, але вважає її дуже правдоподібною», - йдеться в статті.

Причому, за словами Маасена, йдеться про «дезінформацію і пропаганду», а не про фінансову підтримку.

У цілому на симпозіумі німецька, британська, а також натовська спецслужби звинуватили Росію у прагненні дестабілізувати західні демократії.

Зокрема, глава британської внутрішньої розвідувальної служби MI5 Ендрю Паркер заявив, що Росія поєднує маніпуляції ЗМІ з дезінформацією у соціальних мережах і перекрученнями, що включає «нові і старі форми шпигунства, масові кібератаки, військове насильство і безрозсудну злочинну діяльність».

Паркер назвав дії Росії неприйнятними. «Замість того, щоб стати шанованою великою державою, Росія ризикує стати більше ізольованою парією», - завив він.

У свою чергу заступник генерального секретаря НАТО Ардт Фрейхерр Фрейтаг фон Лорінгговен стверджує, що Росія проводить систематичні кампанії з дезінформації і щодня здійснює кібератаки щодо систем і мереж Альянсу. Ця тактика «дробовика», за його визначенням, спрямована на те, щоб ще більше заплутати людей, щоб вони більше нікому не вірили. «І, на жаль, ця тактика не була безуспішною», - констатував представник Альянсу.

 

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram