Норвегія припиняє видачу нових ліцензій на експорт зброї до Саудівської Аравії після недавніх подій в королівстві Перської затоки і ситуації в Ємені.

Про це повідомляє Reuters.

У п’ятницю, 9 листопада, в Міністерстві закордонних справ Норвегії оголосили, що призупиняється експорт в Саудівську Аравію продукції оборонної промисловості та інших товарів для військового використання. У МЗС не прокоментували однозначно, чи було це рішення мотивовано вбивством журналіста Джамала Хашкаджі в саудівському консульстві в Стамбулі 2 жовтня.

“Рішення призупинити дію ліцензій було прийнято після “широкої оцінки останніх подій в Саудівській Аравії і нестабільної ситуації в Ємені”, – йдеться в заяві МЗС.

“Ми вирішили, що в нинішній ситуації ми не будемо надавати нові ліцензії на експорт оборонного матеріалу або товарів для військового використання в Саудівську Аравію”, – сказала у своїй заяві міністр закордонних справ у країні Еріксен Сорейде.

Зазначимо, оголошення Норвегії відбулося через тиждень після того, як міністр закордонних справ викликала посла Саудівської Аравії в Осло в знак протесту проти вбивства Хашкаджі.

Саудівська Аравія очолює коаліцію сил проти іранських юдеїв, що билися з Іраном в Ємені – в конфлікті, який привів значну частину населення Ємену на межу голоду.