Старт Операції об'єднаних сил на Донбасі

30 квітня на Донбасі завершилася антитерористична операція, яка велася з квітня 2014 року, і почалася так звана Операція об'єднаних сил. СБУ втрачає управління над АТО і передає кермо влади в створений Міноборони штаб Операції об'єднаних сил – саме він буде здійснювати контроль за лінією зіткнення і координувати управління бойовими частинами, задіяними на Донбасі, пише «Сегодня».

Мирні жителі в прифронтовій зоні можуть переконатися, що зміна формату операції – це не просто зміна назви. Серед заходів, які можуть бути прийняті військовими на Донбасі, введення комендантської години, перевірки на блокпостах, огляд особистих речей, відключення телефонного зв'язку. Крім того, може бути обмежений допуск і переміщення людей в якихось районах; також певні райони (наприклад, місця скупчення бойової техніки) можуть бути тимчасово перекриті для уникнення витоку інформації.

Додаткові вихідні

У травні українців знову чекає багато вихідних. Міні-відпустка у громадян почалася ще з 28 квітня і триває до 1 травня включно. Оскільки стандартний вихідний 1 травня припадає на вівторок, 30 квітня теж зробили неробочим днем, щоб українці могли відпочивати чотири дні поспіль. Але вихідний 30 квітня доведеться відпрацювати в суботу, 5 травня.

Додаткові вихідні будуть також 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який припадає на середу, і на Трійцю, в неділю 27 травня, тому вихідним буде ще і 28 травня. Таким чином, в травні українці відпочиватимуть 10 днів.

Крім того, робочі дні 5 і 8 травня будуть скорочені на 1 годину.

Можливе підвищення мінімалки

На початку квітня в Україні почали активно обговорювати підвищення мінімальної зарплати. З такою ініціативою виступив і сам Президент України, надіславши електронного листа до Кабміну.

«У листі до Кабінету Міністрів і до Верховної Ради Президент зазначив, що економічні тенденції України дозволяють говорити про те, що 3723 грн можуть бути не останнім підвищенням мінімальної заробітної плати в 2018 році, і запропонував розглянути можливість підвищити мінімальну заробітну плату до 4 тисяч 100 гривень . Я абсолютно підтримую цю ідею і переконаний, що ми зобов'язані її реалізувати», – зазначив віце-прем'єр України Павло Розенко.

Розенко також пояснив, що реальна картина підсумків економічної діяльності I кварталу буде ясна в кінці квітня – початку травня, і, безпосередньо, саму мінімалку можуть підвищити вже в середині травня.

Подорожчання квитків на потяги

Після травневих свят можуть піднятися тарифи на пасажирські залізничні перевезення в Україні. Про це нещодавно розповів глава ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов на Українському інфраструктурному форумі в Києві.

«Укрзалізниця» збиралася підвищити ціни на пасажирські залізничні перевезення ще з 1 квітня 2018 року. Планувалося збільшити вартість квитків на 10%, також подібне підвищення хочуть провести ще двічі в цьому році.

Безвіз з китайською провінцією Хайнань

У Міністерстві закордонних справ України нещодавно повідомили, що з 1 травня українці зможуть їздити в китайську провінцію Хайнань без віз.

«Україна входить до переліку країн, громадяни яких можуть в'їжджати і перебувати на території провінції Китаю Хайнань без віз терміном до 30 днів», – зазначили у відомстві.

Спрощений порядок в'їзду буде застосовуватися як для індивідуальних подорожей, так і для туристичних поїздок в рамках групових турів.

Перерахунок субсидій

У травні українці вже отримають субсидії з урахуванням перерахунку. У Міністерстві соціальної політики відзначили, що автоматичний перерахунок субсидій на основі доходів людей здійснюється двічі на рік – у травні і жовтні.

«Щороку в травні органи соціального захисту населення здійснюють призначення субсидії на новий період, відповідно, розраховуючи розмір допомоги на літній період, а в жовтні – на опалювальний сезон», – сказано на сайті Міністерства соціальної політики.

При перерахунку субсидій будуть враховуватися доходи українців за друге півріччя 2017 року.

Тепло і без затяжних злив

За даними синоптиків, в травні погода буде комфортною, сприятливою і теплою. Сайт Meteoprog повідомляє, що в травні буде тепло і сухо. Під кінець місяця стовпчики термометрів піднімуться до 28-30 градусів тепла. Дощі будуть досить інтенсивними, але короткочасними.

У перший тиждень місяця середня денна температура підніметься вище позначки 15 градусів тепла, але показник поступово буде збільшуватися до 20-25 градусів тепла. Вночі температура повітря буде близько 10-14 градусів тепла.

«Вголос»