Санкції США проти Росії, які було введено через війну на Донбасі, триватимуть до повного виконання Москвою зобов’язань в рамках Мінська, а пов’язані з окупацією Криму, триватимуть до повернення півострова Україні.

Про це заявив в.о. заступника голови місії США при ОБСЄ Грегорі Макріс, передає “Укрінформ”.

“США повністю підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в рамках міжнародно визнаних кордонів. Ми не визнаємо, і ніколи не визнаємо цілеспрямовану анексію Криму”, – відзначив він під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.

“Ми приєднуємося до наших європейських та інших партнерів у підтвердженні того, що наші пов’язані з Мінськом санкції проти Росії залишатимуться в силі, допоки Росія не імплементує повністю свої зобов’язання в рамках Мінська. Окремі, пов’язані з Кримом санкції триватимуть до тих пір, поки РФ не поверне півострів під повний контроль Україні”, – наголосив Макріс.

Окрім того, він заявив, що Кремль й надалі продовжує перешкоджати мирному процесу на Донбасі і загальмувала переговори між спецпредставником Держдепу Волкером і помічником президента РФ Сурковим.

“Ми закликаємо Росію розпочати серйозні переговори щодо того, як завершити конфлікт, покращити безпекову та гуманітарну ситуацію для місцевого населення, імплементувати Мінськ”, – сказав Макріс.

Також Представник США в ОБСЄ акцентував увагу на агресивних діях РФ в Азовському морі, де країна-агресор перешкоджає міжнародному морському сполученню з українськими портами, що “демонструє порушення Москвою суверенітету та територіальної цілісності України”.

Дипломат відзначив також на складну ситуацію в окупованому Криму, де на регулярній основі проходять рейди, затримання та арешти, зокрема, стосовно кримських татар.

Нагадаємо, вчора США ввели нові фінансові обмеження проти Росії, які пов’язані з Кримом і Донбасом.