Вчора 23 лютого 2017 року відбулося засідання бюджетної комісії, на якому поміж іншим було розглянутим питання уточнення показників обласного бюджету.

Мова йшла про так звані екологічні кошти на обласний фонд навколишнього середовища у розмірі 45,7 мільйонів гривень. До речі, додатків до рішення немає ще й досі. Мабуть, як завжди чинить теперішнє керівництво обласної ради, переліки об`єктів будуть роздані депутатам в день сесії.

Ще одне зауваження до обласної держадміністрації і обласної ради – у 2017 році, як і у 2016 році, очевидно знову розпочнеться вакханалія зі змінами до показників обласного бюджету. Нагадаю, що у 2016 році було 48 разів змінено показники обласного бюджету!!! Пригадуєте, як поспішно ухвалювався обласний бюджет на 2017 рік? Тоді опозиційні депутати – Руслан Кошулинський та Олег Панькевич попереджали, що такого робити не можна.

Тепер маємо знайому історію з уточненнями, коли за рахунок некомпетентності виконавчої влади та "хотєлок" депутатів знову руйнується збалансованість обласного бюджету. Виявляється, екологічні кошти у розмірі 45,7 мільйонів гривень отримають не за рахунок перевиконання бюджету, а …..за рахунок зменшення профіциту загального фонду.

Але розгляд питання на цьому не закінчився. У зв`язку з тим, що журналістів на тривалому засіданні комісії не залишилося (30 питань порядку денного!) депутати під "шумок" вирішили подерибанити ще й і віртуальні перехідні залишки.

На запитання одного з депутатів заступник директора департаменту фінансів ОДА повідомив, що планується розподілити приблизно 58 мільйонів гривень за рахунок перехідних залишків. Депутатська більшість тут же, за відсутності проекту рішення від департаменту фінансів, почало давати по суті віртуальні пропозиції. Вийшло більше 40 млн грн.

Отже, що ухвалили:
– 1,2 млн грн – на програму енергоефективності бюджетних установ (програма і без того має величезне фінансування);
– 200 тис. грн – на програму підвищення кваліфікації (абсолютно неефективна програма);
– 10 млн грн – на мікропроекти (програма і без того має 60 млн грн, на майбутнє при такому фінансуванні конкурс треба скасовувати, а кошти пропорційно розподілити між усіма громадами – це буде чесніше і відповідальніше);
– 12 млн грн – на медицину (при цьому депутати відфутболили Асоціацію хворих на легеневу гіпертензію, це просто злочин, адже пацієнтам з такою хворобою вистачає ліків лише до березня 2017 року);
– 15 млн грн – на пільгові перевезення (черговий виток децентралізації для лохів – витрати за пільговиків держава переклали на місцевий бюджет);
– 4 млн грн – на програму розвитку освіти (під час ухвалення бюджету департамент фінансів "забувся" внести пропозиції комісії освіти про дофінансування галузі на 4 млн грн).

Принагідно треба сказати, що такі рішення членів бюджетної комісії без належно оформленого проекту рішення від департаменту фінансів не відповідають чинному бюджетному законодавству.