Про це заявив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

«США посилюють санкції проти Кремля і вимагають упродовж 90 днів «зупинити використання всієї хімічної зброї та дозволити перевірку для підтвердження її ліквідації». У разі невиконання цієї вимоги – Штати можуть навіть призупинити дипвідносини з Москвою, заблокувати торгівлю між країнами та заборонити посадку літаків російських авіаліній. На цю заяву фактично миттєво зреагувала Британія: там подякували американцям за твердість позиції і заявили, що Кремль мусить «платити ціну» за свої дії», – нагадує Тягнибок.

Лідер «Свободи» наголошує, що підстава цього чергового натиску на Москву – отруєння двох осіб – Юлії та Сергія Скрипалів:

«За 5 років війни на Донбасі загинули близько 10 000 людей. А олігархічна влада в Україні не спромоглася зробити нічого, аби бодай якось відмежуватись від ворога. Більше того, аби приховати свою імпотентність, Банкова намагається вкотре дурити українців: мовляв, нові санкції – це результат підтримки Америкою недолугого і злочинного закону про особливий статус Донбасу. І що їм до Держдепу США, який говорить прямо: ці санкції пов’язані лише зі «справою Скрипалів».

«Складається враження, – продовжує Тягнибок, – що цинізм бариг взагалі безмежний: у нас чинний договір про дружбу і партнерство, в нас відкритий кордон, в нас зростає товарообіг з агресором і навіть державні компанії «затарюються» в урядових структурах Московії».

Націоналіст зазначає, що влада «досі бавиться у формат «Росія і її бізнес-партнери проти України» (так звані «мінський» і «нормандський» формати). А нам потрібен формат «Україна і її друзі проти Кремля».

«Тому «Свобода» вкотре наголошує: ми мусимо вимагати підтримки у боротьбі із Московією від гарантів Будапештського меморандуму – США та Британії. Адже саме вони є найпослідовнішими у протидії Кремлю», – додав Олег Тягнибок.