ТОВ «Нафтогаз Цифрові технології» ПАТ «НАК «Нафтогаз України» 20 вересня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «САП Україна» про поставку та підтримку софту на 22,67 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають Наші гроші.

До жовтня мають поставити 497 ліцензій програмного забезпечення SAP розробки «SAP SE» (Німеччина) за 18,58 млн грн без ПДВ. Їх підтримка протягом 15 місяців, а саме до кінця 2019 року, обійдеться у 4,91 млн грн із ПДВ, що складає 22% вартості ліцензій.

Переможна пропозиція на 4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 23,69 млн грн.

Нагадаємо, у 2016-2017 роках сам «Нафтогаз» чотири рази намагався купити софт SAP, але всі торги з різних причин були відмінені.

Нинішню закупівлю провели за допороговою процедурою, оскільки «Нафтогаз Цифрові технології» не є замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Через це умови тендерної документації неможливо було оскаржити в АМКУ, де торік учасник «Конім» домігся виключення дискримінаційної вимоги щодо надання діючої партнерської угоди про співпрацю з виробником чи його ексклюзивним представником «САП Україна». Тоді «Нафтогаз» замість виконання рішення АМКУ відмінив торги через відсутність потреби.

Нині конкурентами були ТОВ «Агелес» Юрія Курлянчика і ДочП «Ітеллідженс» фірми «Ітеллідженс інтернешнл бізнес сервіс холдінг гмбх» (Німеччина), чиїм кінцевим бенефіціаром є корпорація «Nippon Telegraph And Telephone Corporation» (Японія).

Державний «Нафтогаз» створив дочірню фірму «Нафтогаз Цифрові технології» 21 червня 2018 року, вклавши у її статутний капітал 440,00 млн грн. Директором став Анатолій Вовнюк, який до цього очолював ІТ-департамент «Нафтогазу».

За три місяці свого існування «Нафтогаз Цифрові технології» оголосили чотири тендери на загальну очікувану суму 53,94 млн. грн, з яких цей – найбільший. Решта стосуються доступу до платформи управління бізнес-процесами на 19,20 млн грн, хмарної інфраструктури для систем SAP на 10,70 млн грн, а також офісних меблів та кухні з доставкою по вул. Московська, 32/2 на 347 тис грн. Там знаходиться бізнес-центр «Сенатор», де орендує офіс ПАТ «Укртранснафта» ПАТ «НАК «Нафтогаз України».