Новий закон про освіту порушує права нацменшин, – Москаль

Очільник Закарпаття закликав Порошенка ветувати закон.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що новий закон про освіту суперечить Європейській хартії регіональних мов, законодавству та міжнародним договорам із сусідніми країнами. 

Про це йдеться в офіційній заяві на його сайті.

«Прийнятий більшістю Верховної Ради новий Закон про освіту не відповідає Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку Україна ратифікувала в 2003 році, Закону «Про національні меншини в Україні» та міжнародним договорам, укладеним Україною із сусідніми країнами», – заявив Москаль.

Він нагадав, що згідно із Законом «Про національні меншини в Україні» держава гарантує всім нацменшинам права на національно-культурну автономію, зокрема, «користування і навчання рідною мовою чи вивчення рідної мови в державних закладах або через національно-культурні товариства, розвиток національних культурних традицій…».

На його думку, низка положень прийнятого закону суперечать двостороннім договорам України з сусідніми країнами, зокрема, Молдовою, Румунією, Угорщиною, які передбачають зобов'язання України щодо забезпечення мовних прав національних меншин.

Він підкреслив, що представники нацменшин, які живуть на Закарпатті, є «законослухняними громадянами України і прагнуть у повному обсязі володіти державною мовою».

«З огляду на це, звертаюся до Президента України Петра Порошенка з проханням ветувати прийнятий закон або повернути його у Верховну Раду України з правками. Захищати українську мову потрібно й необхідно, але не обмежуючи при цьому мови національних меншин. Абсолютна більшість депутатів, які голосували за новий закон, не є вихідцями з багатонаціональних регіонів, тому не розуміють їх специфіку», – наголосив голова ОДА.

Москаль додав, що Закарпаття є багатонаціональною областю і положення Європейської хартії регіональних мов застосовуються одразу до трьох мов – румунської, словацької та угорської.

Нагадаємо, як писав «Вголос», Румунія висловила стурбованість прийнятим Верховною Радою України законом про освіту. Вслід за Румунією Угорщина також різко розкритикувала новий закон.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram