Офіцери запасу, призвані до війська, матимуть усі пільги

За призваними офіцерами збережеться їх місце роботи, при цьому вони користуватимуться всіма пільгами, передбаченими для військових.

Для проходження строкової служби можна залучити близько одного відсотка від загальної кількості офіцерів запасу - про це заявив начальник юридичної служби Збройних сил України Максим Кушнір, пише «Укрінформ».

«Ще раз підкреслюємо - мова йде про обмежений призов фахівців, а не про мобілізацію. В даному випадку мова йде про офіцерів первинних посад у підрозділах на рівні взводу або роти. В даний час кількість таких посад обмежена, ми навіть теоретично можемо залучати менше відсотка від загальної кількості офіцерів запасу. Тому, тим офіцерам запасу, яким буде пропонуватися служба за призовом, скажімо так, пощастить», - пояснив Кушнір.

Він додав, що у військових комісаріатів буде можливість відібрати кілька тисяч найкращих фахівців. Прогнозують навіть певну конкуренцію між офіцерами запасу за можливість служби на запропонованих умовах, адже система призову передбачає суттєвий соціальний пакет.

«За призваними офіцерами збережеться місце роботи та середня заробітна плата на весь період військової служби. Такий офіцер отримуватиме в повному обсязі грошове утримання, яке встановлено згідно з його штатною категорією, і буде користуватися всіма пільгами, у тому числі в соціальному і пенсійному забезпеченні, які законодавство визначає для кадрових офіцерів. Військовослужбовця на час призову не можуть звільнити або скоротити, за ним і його сім'єю зберігається право на житлове приміщення, надається компенсація у разі найму житла або надається службове житло», - розповіли в ЗСУ.

Відправляти офіцерів запасу в зону АТО не забороняється, але примушувати до цього не будуть: якщо хтось добровільно захоче відправитися на Донбас або укласти контракт, командування піде назустріч.

«Ми розглядаємо можливість використовувати офіцерів запасу в бойових частинах, але в місцях їх постійної дислокації, що дозволить вивільняти кадрових офіцерів для участі у ротаціях частин до АТО», - пояснив Кушнір.

Максимальний термін служби офіцерів запасу становитиме 18 місяців. Під призов підпадають особи до 43 років, які не служили в Збройних силах.

-

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm