Про це повідомляє прес-служба Міжнародного фонду Івана Франка. 

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» члени Ради експертів рекомендують до розгляду журі:  Johannes Remy «Brothers or Enemies: The Ukrainian National Movement and Russia, from the 1840s to the 1870s» («Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років», Йоханнес Ремі  (Фінляндія); монографію «Галич у політичному житті Європи ХІ-ХІV століть», Леонтій Войтович (Україна); серія робіт «Ціннісний дискурс в освіті», колектив авторів під керівництвом Віктора Андрущенка (Україна).

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» на розгляд журі представлено монографію Andrew Wilson «The Ukrainians: Unexpected Nation» (Ендрю Вільсон «Українці: несподівана нація» (Великобританія); дослідження Hans Rothe and Jurij Medvedyk «Bogoglasnik. Pesni blagogovejnyja (1790/1791). Eine Sammlung geistliche Lieder aus Ukraine» (Ганс Роте і Юрій Медведик «Bogoglasnik. Пєсні благоговіння (1790/1791) Колекція духовних пісень з України» (ФРН і Україна); монографію Ярослави Мельник «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках» (Україна).

Цьогоріч до Міжнародної ради експертів увійшли 27 науковців з 8 країн світу: США, Канади, ФРН, Австрії, Польщі, Словаччини, Швейцарії та України.

Члени Ради під час відбору номінантів, керувалися, зокрема, такими критеріями, як наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження; міжнародний контекст і рівень наукового дослідження.

Відібрані роботи-номінанти буде передано на розгляд Міжнародного журі, яке засідатиме у Відні 22-24 червня цього року. Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка 2018 року у двох номінаціях оголосять 24 червня. Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 27 серпня на батьківщині Івана Франка – у місті Дрогобичі.

«Вголос»