Оприлюднивши списки полонених, Савченко порушила закон

За фактом розголошення нардепом Надією Савченко прізвищ зниклих і полонених українських військослужбовців може бути порушене кримінальне провадження.

Про це «Українській правді» сказав представник секретаріату Уповноваженого Верховної ради з прав людини Михайло Чаплига.

«Закон говорить про особливий порядок оприлюднення інформації про військовослужбовців. А частина осіб зниклих або полонених на території ОРДЛО – це наші військовослужбовці. Тут є порушення закону про боротьбу з тероризмом. В цьому аспекті можливий початок якогось кримінального провадження в цій справі», – зазначив Чаплига.

За його словами, частина правозахисників вітає таку ініціативу Савченко, як вітає будь-які кроки щодо пришвидшення звільнення українських заручників. «Якщо є люди, які вважають, що їхнє право на приватність є порушене, то вони можуть звертатися з заявою. Може бути відкрите кримінальне провадження за ст. 182 ККУ – незаконне збирання, зберігання, використання поширення інформації про особу без її згоди. Провадження може бути відкрите слідчим або прокурором лише на підставі заяви», – додав Чаплига. 

 

-

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 4 +

КОМЕНТУВАТИ

  • Дзюник11 січня 2017 18:35 Відповісти IP:  89.105.239.--- Ну що можна відповісти тому Михайлові Чаплизі,назва посади якого така довга,що важко запам"ятати...Унас стільки різних законів,що навіть людина,яка голосно перне в публічному місці порушить кілька з них...І адміністративних,і карних,теж можу назвати статті,покарання,терміни і штрафи...І ми можемо тільки зітхнути і затаїти питання,на яке чаплиги ніколи не дадуть відповіді - а хто відповість за вбитих,обкрадених,обманутих,збещещених,замучених...нашою владою громадян...Копи,які вбивають мирних людей,посадовці і можновладці,які чавлять машинами,стріляють зі зброї,рейдерують...вони ось от,поруч з нами,жеруть,плямкають,крадуть...і вчать,як жити,думати,кого осуджувати,кого славити...
  • юрист11 січня 2017 15:40 Відповісти IP:  95.134.53.--- п.Чалига, ніяких законів Савченко не порушувала! Вона робила вашу роботу! Ви представник упоноважений ВРУ з прав людини нічого не зробили,щоб допомогти людям,як попали в біду!!!
  • ольга11 січня 2017 15:53 Відповісти IP:  94.178.16.--- Порушила не порушила нехай розбираються спеціалысти, але дуже тяжко знати,що люди, які ризикуючи життям захищали нас зараз перебувають в полоні, а в цей час депутати на "канікулах" на дорогих курортах, адже у них свято і по правді зовсім начхали на цих воїнів і на їхні сімї теж,а як інакше можна оцінити ситуацію коли бачиш,що витворяють "народні".
  • юрист11 січня 2017 17:51 Відповісти IP:  95.134.53.--- Але Савченко не відпочивє,а старається щось робити,щоб полонених відпустили з полону! Там ж не сидять родичі Порошенка,чи Гройсмана,а чи Пашинського прості наші україці...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram