08 08 2017 10:35

Опубліковано вражаючі фото і відео «кривавого» місячного затемнення

Часткове місячне затемнення, яке ще називають «кривавим», мешканці більшості міст світу мали змогу спостерігати вчора ввечері.
Місячне затемнення Місячне затемнення Місячне затемнення на острові Ява // Getty Images Місячне затемнення на острові Ява // Getty Images Місячне затемнення у Астані (Казахстан) Місячне затемнення у Астані (Казахстан) Місячне затемнення у Харкові Місячне затемнення у Харкові Місячне затемнення у Берліні Місячне затемнення у Берліні Місячне затемнення у Стамбулі Місячне затемнення у Стамбулі Місячне затемнення у Вані, Туреччина Місячне затемнення у Вані, Туреччина

Таке затемнення ще називають «кривавим», оскільки, коли одна частина Місяця ховається за тінню Землі, то інша червоніє через сонячні промені, які розсіюються, інформує «24 канал».

Зауважимо, що весь цей процес тривав близько двох годин, а спостерігати за ним можна було як за допомогою телескопа або бінокля, так і неозброєним оком.

Пік затемнення припав на 21:20 за Києвом, відтак ті, кому пощастило з погодою, могли насолодитися таким цікавим явищем.

Як писав «Вголос», цього тижня, 7 і 12 серпня, в Україні за сприятливої погоди можна буде спостерігати два цікавих астрономічних явища: місячне затемнення та Персеїди.

 

«Вголос»