Господарський суд Харківської області за результатами розгляду позову Міністерства оборони вирішив стягнути з ТОВ «ЄФГ Трейдинг» 5,68 млн грн пені за порушення термінів постачання авіапалива для війська за договорами на загальну вартість 181,5 млн грн.

Про це свідчать рішення Господарського суду Харківської області від 17 вересня та 2 жовтня, пишуть “Наші гроші“.

Йдеться про угоди, укладені 15 травня минулого року. Згідно з ними, у термін до 31 травня того ж року «ЄФГ Трейдинг» мало поставити військовим частинам Міноборони загалом 9,1 тис. тонн авіаційного палива “Джет А-1” вартістю 19 833 і 20 тис. грн/т.

Кінцеву дату поставки — 31 травня — замовник зафіксував при оголошенні торгів і у подальшому не змінював. При цьому, початково планувалось, що договір буде укладений раніше, ніж 15 травня. Лоти були оголошені ще 27 лютого того ж року, але процедура затягнулась у часі через оскарження в АМКУ вимог тендерної документації компанією ТОВ «Військсервіс-Волонтер», а потім — через оскарження результатів закупівлі у суді компанією ТОВ «Газтрейдінг».

Врешті-решт, згідно зі судовими матеріалами, за підписаними у травні угодаами «ЄФГ Трейдинг» поставило Міноборони 5 134 тонни авіапалива зі запізненням. Крім цього, фірма взагалі не поставила 686 тонн на 13,72 млн грн.

«ЄФГ Трейдинг» наполягало, що зірвало терміни поставки не з власної вини, а тому, що договір був підписаний надто пізно — лише за два тижні до кінцевого терміну поставки.

Суд вирішив, що позов силовиків обґрунтований. Таким висновкам суду посприяв той факт, що «ЄФГ Трейдинг» уклало з іноземним контрагентом контракт на постачання пального лише 12 травня, тобто за три дні до укладення договорів з Міноборони. А це суперечить твердженню «ЄФГ Трейдинг» про те, що станом на дату проведення аукціону (23 березня) фірма була повністю забезпечена ресурсами, але не на дату укладення договору, в результаті чого протермінувала постачання.

Нагадаємо, ощо дноосібним власником і керівником ТОВ «ЄФГ Трейдинг» є Максим Коган.

За даними OilNews, компанія є роздрібним підрозділом чугуївського ПП «НП-Трейдінг». Сьогодні ця фірма зареєстрована на Андрія Куліша, однак раніше засновниками «НП-Трейдінг» були донеччанин Дмитро Осокін і ТОВ «Компанія з управління активами «Ореола» харків’янина Олексія Коваленка. Ця КУА управляла активами венчурного фонду «Титул», чиї акції вказував у декларації  нардеп Дмитро Добкін («Опозиційний блок»).

Контактний номер телефону «ЄФГ Трейдинг» (+38-057-714-0568) також використовує як зв’язкового чугуївське ТОВ «Компанія Трейд Ойл» харків’янина Олега Гуревича, радника Михайла Добкіна з питань паливно-енергетичного комплексу часів його губернаторства. Цей же номер належить ТОВ «АМК Сервіс» Ганни Тарасової та Олени Воронової, у якого комунальні підприємства Харківської міськради орендували вживаний громадський електротранспорт.