Про це повідомляє РІСУ

Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) привітав Папу та подякував йому за візит.

«Від імен всієї української громади в Україні, Італії та в усьому світі я сердечно вітаю Вас у цій символічній українській базиліці Святої Софії у Римі», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Папа Франциск у своїй промові зауважив, що сьогоднішня зустріч спонукає його висловити вдячність багатьом людям, яких нині немає у храмі. За його словами, подяку нині насамперед заслуговують три постаті. Перша – Патріарх Йосиф Сліпий, 125-річницю народження якого Церква згадувала у році, який щойно завершився.

Друга – це єпископ Степан Чміль, що упокоївся 40 років тому і похований у цьому соборі.

«Це людина, яка зробила багато добра у моєму житті. Пригадую, як у юності прислуговував йому під час Служби Божої. Від нього я дізнався про красу вашої Літургії. З його розповідей я дізнався скільки випробувань зазнала ваша Церква та як кувалася віра серед жахливих атеїстичних переслідувань», – поділився своїми спогадами Понтифік.

«Третя постать, яку я хочу згадати – це кардинал Любомир Гузар. Ми стали кардиналами того самого дня. Він був не лише Отцем і Главою вашої Церкви, а й провідником, старшим братом. Чимало людей пам’ятає його любов та чуйну молитовну присутність аж до кінця…

Ці свідки минулого були відкритими на Боже майбутнє, тому дають надію у теперішньому». – заявив Римський Архиєрей.

У своєму слові згадав Папа і про українські греко-католицькі парафії та жінок-заробітчанок, які, за його словами, несуть у італійські родини віру.

«Заохочуємо сприймати свою, часто малооплачувану роботу, як місію», – закликав Святіший Отець.

«Ви є орієнтирами для багатьох похилих людей, сестрами, що дають їм відчути, що вони не самотні сьогодні. Несіть відраду та ніжність Господа тим, хто готуються до зустрічі з Ним… Ви сьогодні опікуєтеся ними, але у майбутньому вони вам відкриють двері до Царства Небесного», – сказав понтифік про українок.

Після промови Святіший Отець уділив усім благословення.

На завершення візиту Папа Франциск у супроводі Патріарха Cвятослава спустилися до крипти собору Святої Софії, де свій спочинок знайшов владика Степан Чміль.