Про це йдеться у повідомленні Закарпатської ОДА.

«Провадження відкрите за ст. 296 Кримінального кодексу «Хуліганство» (грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом). Зараз поліція встановлює всіх осіб, що брали участь у провокації, тривають слідчі дії», – заявили в ОДА.

Понад те, державна адміністрація заявляє, що активісти під час ходи минулої неділі (12 листопада) «виголошували ксенофобські гасла»:

«Учасники ходи зняли прапор Угорщини з будівлі міської ради, а затим і з будівель сільських рад с. Яноші та с. Гать Берегівськго району, де компактно проживає угорська громада. Геннадій Москаль (губернатор Закарпаття, – ред.) назвав таку поведінку провокативною, а учасників ходи – заїжджими гастролерами, котрі в одному ключі з російськими спецслужбами намагаються розхитати ситуацію в Закарпатській області на багатонаціональному ґрунті».

Як уже писав «Вголос», націоналісти відповіли Москалеві на ці звинувачення.

«Є десятки фотографій із наших заходів, на яких добре видно, що ніхто прапора не спалював. Це була спонтанна реакція героїв, які захищали Україну від ворога на Донбасі. Цю люди зреагували на прапор чужої держави, який висить на українській адміністративній будівлі. Ці люди на власні очі бачили, чим закінчилося вивішування прапорів на держустановах на Сході. Саме тому вони зняли той угорський прапор і відразу передали його правоохоронцям для того, щоб останні виправили ситуацію і не допускали повторного, на нашу думку, порушення українського законодавства», – зазначив у коментарі «Вголосу» командир Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» Олег Куцин.

Як відомо, 12 листопада націоналісти на Закарпатті вшановували річницю створення «Карпатської Січі» та пам'ять борців за Українську державу. Відповідно, проводили низку заходів, вшанували сучасних захисників України, нагородили родини загиблих і поранених героїв російсько-української війни. Також патріоти пройшли маршем в Ужгороді та Береговому і вручили вимоги угорському консулу.

Раніше прес-служба губернатора Закарпаття Геннадія Москаля опублікувала звернення посадовця, який заявив, що «купка маргіналів своєю провокативною поведінкою намагається розсварити два наші народи».

12 листопада націоналісти зняли з Берегівської міськради угорський прапор 

Між тим, глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто висунув вимогу українській владі – «відреагувати на інцидент», який стався у закарпатському місті Берегово 12 листопада.

 

«Вголос»