В часі передвиборчих змагань Трамп робив заяви, які були абсолютно невтішними для України та її політичного керівництва. Це стосується перш за все, його реверансів у бік Путіна, хоч уже в перші дні після перемоги новий очільник США і його оточення підчищають деякі висловлені ним негації.

Трамп кидав громи і бік Євросоюзу, і НАТО. Політичні оглядачі в Європі , як, зрештою і в цілому світі та США, зокрема, підкреслювали його непередбачуваність. І це уподібнювало його з російським політичним коміком В. Жириновським, що на радощах від перемоги Трампа влаштував великий фуршет у первопрестольній. Але ситуація змінюється від перших днів його президенства, навіть без присяги. І це має врахувати українське керівництво на чолі з Президентом Петром Порошенком. Тільки що прийшло повідомлення, що Віце-президентом буде призначений вихованець епохи Рейгана Маік Пенс, який разом із сенатрорм Коркером Гінгрічем та Болтоном виступають за сильну Україну. Нагадаймо, що Рональд Рейган, один із найвидатніших президентів США, що назвав СРСР “імперією зла”, а своєю програмою “зоряних війн” приклався до розвалу СРСР. Це трохи остудило московські розпашілі голови і особливо комуно-фашистів в особі пропутінських найманців- пітерських козаків-арлєкінів, що вже встигли надати Трампу звання осаула і титул почесного козака. Як діяти Україні і нашій владі, що абсолютно не була готова до повороту таких подій. Ні наш міністр закордонних справ, ні посольство в США, ні державні аналатичні центри- не передбачили перемоги Трампа. Попереджувальним дзвінком могло бути те, що переважна кількість представників української громади у США голосували за Трампа. В часі візиту нашого Президента до США не відбулося зустрічі з Трампом, а натомість П. Порошенко зустрівся з Гіларі Клінтон. Не робить честі і позиція ведучих українських мас-медіа, які однобоко висвітлювали вибори у цій ведучій країні світу. Грубу помилку доведеться негайно виправляти, враховуючи теперішні і найближчі політичні реалії.

На нашу думку, великої трагедії не сталося. США – не Україна. Уже в четвер на вулиці багатьох американських міст вийшли тисячі американців з першими протестами. Трамп все це змушений буде враховувати. Валерій Чалий у фейсбуці заявив ро те, що ключове завдання США у трасформаційний період-зберегти фокус на українських питаннях. Зрештою, початок уже зроблено. Маємо на увазі вітальну телеграму П. Порошенка Д. Трампу з нагоди обрання його президентом США. От тільки українське суспільство хотіло б знати правду про те, чому Пінчук фінансував фонд Клінтонів. Це вже справа серйозна. Про те повідомила газета “День” від 10 листопада ц. р.

Без сумніву, прихід до влади Трампа окрилив російського президента В. Путіна і він може активізувати чи розширити військові дії в Україні, посилити, і без того, активні ідеологічні провокації, а тим більше, що Путін уміє вести свою наступальну політику і досить легко обігрує європейських політиків в усіх районах, що прилягають до Старого Світу. Європейський лібералізм поки що програє у змаганні з путінсько-фашистською ідеологією та його імперіалістичним тиском.

Наше керівництво мусить уважно слідкувати за подіями , що будуть розвиватися в наступні дні. І правильна реакція на них української влади може бути доленосною для України у нинішних складних реаліях, в яких опинилася наша держава. Цікавою є інформація про телефонну розмову Президента П. Порошенка з президентом Білорусі О. Лукашенком про активізацію політичного діалогу з нашим північним сусідом. Чи не є це початком зміни вектору зовнішньої політики України на фоні зміни влади у США, може спроба П. Порошенка посилити взаємини з Білоруссю, бо фактично Україна опиняється у колі непередбачуваних держав, де перемагають друзі Путіна це стосується, зокрема, Туреччини та Болгарії.

Без сумніву, з перемогою Трампа, проросійські сили в Європі посилять тиск на свої уряди з метою зняття санкцій проти Росії і тому завдання нашої дипломатії бути в курсі цих подій і вчасно інформувати про це керівництво країни. Зовнішні катаклізми нашої закордонної політики тісно переплелися з наростаючими проблемами нашого внутрішнього життя. Е-декларації і величезні комунальні податки різко збільшили відчуженість народу від влади і втрату довіря до вищих державних інституцій. У такій ситуації влада мусить негайно актизувати зовнішню політику і піти назустріч народові. Першочерговим завданням всього українського керівництва- зберегти нашу незалежність і продовжити торувати шлях у Європу в нових політичних реаліях нашого сьогодення.