Державна інспекція праці Польщі контролювала місця, котрих заборона торгівлі оминає, пише Polsat News.

Однак закон дозволяє торгівлю в неділю за певних умов, що ускладнило роботу інспекторів – цим скористалися власники деяких магазинів.

Так, завдяки новому закону про заборону торгівлі в неділю у гарному становищі опинилися торгові центри, які розташовуються на залізничних станціях, оскільки заборона на них не поширюється. Серед таких – торговий центр у Ґданську «Галерія Метрополія»: сюди у першу неділю без торгівлі завітала рекордна кількість відвідувачів.

Аби підкреслити, що такий торговий центр безпосередньо пов'язаний зі станцією, на магазинах вивісили оголошення: «Пані та панове, сьогодні обслуговуємо лише туристів. Просимо вибачення за незручності».

Відтак наявність квитка дає можливість «туристам» зробити покупки, продавці ж таким чином можуть обійти закон про заборону торгівлі в неділю.

Як вже писав  «Вголос», мережа польських супермаркетів «Бендронка» розглядає можливість запровадження торгівлі у неділю за квитками.

Раніше Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який обмежує торгівлю в неділю. Закон вступає в силу з 1 березня цього року.