Засновником конкурсу стало мистецьке об’єднання «Світ класичної музики», партнерами – авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України», львівський готель «Леополіс», ПрАТ «Компанія Ензим», тижневий журнал «Країна», радіостанція «FM Галичина».

Спільна робота організаторів менш ніж за півроку дозволила створити великий міжнародний проект. Взяти участь у конкурсі такого високого рівня – прагнення кожного музиканта, особливо, коли він тільки-но розпочинає творчу кар’єру.

Скрипаль-віртуоз Олег Криса, розповідаючи про ідею цього конкурсу, зауважив, для молодих талантів із України через фінансові причини більшість престижних конкурсів світу є недоступними. Тому він із колегами вирішили заснувати представницький конкурс у Львові, щоб наші обдаровані скрипалі мали змогу показати себе світу, а іноземні – прагли зіграти у Львові.

За задумом організаторів, ця подія у Львові має стати однією з найпрестижніших для підтримки молодих скрипалів з України, а також популяризації української класичної музики – у фінальну програму включені твори видатних українських композиторів Івана Карабиця та Мирослава Скорика.   

Конкурс складатиметься з трьох турів. Взяти участь може кожен виконавець віком від шістнадцяти до двадцяти восьми років. Зараз триває перший відбірковий етап, до участі у якому зареєструвалися виконавці з України, Росії, Японії, США. Вивчивши всі заявки, члени журі – найкращі скрипалі та педагоги світу та України – запросять до Львова найсильніших учасників.

Протягом тижня у стінах львівської філармонії та консерваторії звучатимуть твори Баха, Паганіні, Венявського, Шнітке, Баркаускаса, Карабица, Моцарта, Ізаї, Равеля, Сарасате, Сен-Санса, Чайковського, Бетховена, Брамса, Прокоф’єва, Гріга, Лятошинського, Скорика, Бруха. Всі тури конкурсу є відкритими для шанувальників музики. Завершиться Перший міжнародний конкурс скрипалів гала-концертом переможців.

Програма конкурсу складна, але й нагорода досить висока. Призовий фонд конкурсу складає приблизно 900 тисяч гривень.Керівник кондитерського напрямку Nestle в Україні Ніхіл Чанд зазначив, що у програмі конкурсу заплановані майстер-класи видатних музикантів для учнів музичних шкіл Львова, концерт на фабриці «Світоч» та багато інших подій. Він також повідомив, що «Світоч» запропонував молодим обдарованим українським композиторам створити музичний твір, натхненний шоколадом «Світоч», який може стати фірмовою музикою бренду й надихатиме наступні покоління українців.

Дізнатися подробиці про конкурс Олега Криси і конкурс композиторів «Світоч», а також подати заявку на участь можна  тут: www.olehkrysa-competition.com

На фото: Генеральний директор «Нестле» в Україні Яна Міхайлова та керівник мистецького об’єднання «Світ класичної музики» підписують угоду про започаткування міжнародного конкурсу молодих скрипалів Олега Криси