Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як розповів керівник Кримської новобудовної археологічної експедиції Інституту археології Російської академії наук Сергій Внуков, тут жили представники «середнього класу» Боспорського царства.

Залишки будівель і артефакти дозволяють судити про побут і культуру сільського населення Криму в I столітті нашої ери.

«Ця садиба дуже показова для тієї епохи, вона добре демонструє побут середнього боспорця. При розкопках ми не виявили ні дорогих імпортних речей, ні золотих або срібних монет, ні предметів розкоші, але було знайдено посуд, інструменти, недорогі прикраси, статуетки, в тому числі теракотові маріонетки з підвісними руками і ногами. Їх можна назвати «елліністичними Барбі»; це були дитячі іграшки», – зазначив Внуков.

За його словами, садиба з’явилася тут в середині I століття нашої ери. У цю епоху Боспорське царство, яке займало тоді Східний Крим, Таманський півострів і пониззя Дону, оговталося від періоду воєн і конфліктів і переживало економічний підйом.

«Зараз йде обробка археологічних знахідок. Вони будуть передані в Східно-Кримський історико-культурний музей-заповідник, Бахчисарайський історико-культурний та археологічний музей-заповідник, Феодосійський музей старожитностей і Центральний музей Тавриди», – розповів керівник експедиції.

Кримська новобудовна експедиція розпочала роботу на окупованому Росією півострові навесні 2017 року. Протягом останніх місяців вчені вели розкопки поселення «Городище 11 кілометр», розташованого на двох пагорбах за 15 кілометрів на захід від Керчі.

У Міністерстві культури України заявляли про плани звернутися до ряду міжнародних організацій з проханням відреагувати на незаконні розкопки, які російські археологи продовжують проводити на території окупованого Криму.

До цього, в лютому 2017 року, в Національній комісії України у справах ЮНЕСКО закликали країни-партнери відправити моніторингову місію на територію окупованого Росією Криму.