Підконтрольна Росміненерго компанія монопольно постачає паливо терористам Донбасу

Зовнішньоекономічне об'єднання Промсировинаімпорт, підконтрольне Міністерству енергетики РФ, монопольно постачає паливо на тимчасово окуповані території Луганщини та Донеччини.

Про це свідчить розслідування LIGA.net.

Зазначають, що у 2016 році Промсировинаімпорт надіслала в окуповані райони Донбасу понад 200 тис тонн бензинів, дизельного палива і моторних масел на суму 116 млн доларів. Це 86% від всіх поставок паливно-мастильних матеріалів в ОРДЛО і 100% всього моторного палива (крім скрапленого газу). У першому півріччі 2017 Промсировинаімпорт поставив 93 тис тонн на суму 64 млн доларів.

Промсировинаімпорт належить до так званих спеціальних зовнішньоекономічних організацій. Компанія займається виконанням зовнішньоекономічних угод, імпортно-експортними операціями на основі спеціальних рішень уряду РФ, зокрема, за рахунок державних валютних резервів.

Компанія постачає в ОРДЛО нафтопродукти в режимі спеціального експорту, тобто без сплати митних зборів. У липні цього року експортне мито на бензини і дизельне паливо становила в Росії 24,2 дол/ т. Незважаючи на пільги, бензин і дизельне паливо у псевдореспубліках коштують дорожче, ніж в Ростовській області, в середньому на 5-15 руб /л.

Промсировинаімпорт закуповує всі нафтопродукти для сепаратистських республік у нафтопереробних заводів Башнефти, що належить Роснефти. Восени 2016 року РНБО вніс Башнефть до списку санкцій.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram