Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» розповів Святослав Сірий, керівник Львівського штабу «Національного корпусу».

«В першу чергу, Львів є досить патріотичним містом – дуже багато кому не подобалось те, що такі установи існують. І під час нашої блокади банку були десятки звернень містян – давайте ми його спалимо, розіб'ємо вщент, знищимо… Думаю, правоохоронцям варто звернути увагу на ту версію, що цей підпал могли вчинити самі люди банку. Ми знаємо, що банк агресора тут міг проводити різні операції, які стосувалися, можливо, навіть організацій, що здійснювали антиукраїнську діяльність», – підкреслив він.

Також Святослав Сірий навів приклад чіткої антиукраїнської діяльності країни-агресора.

«У нас є інсайдерська інформація про те, що якраз через банки і інші установи, пов'язані з російським бізнесом, проводилися фінансовані, до прикладу, антиукраїнські мітинги, організовані в Польщі для того, щоб ускладнити стосунки країн під час російської агресії», – зазначив Сірий.

Така економічна експансія – результат того, що держава після розвалу СРСР обрала неправильний напрям руху.

«Ми прекрасно розуміємо, що робота такої економічної експансії велася відразу після розвалу Союзу. Заходили спочатку в енергетичні ресурси, в банківську сферу, телекомунікації і т. д. У нас є факти навіть того, що держава брала позики у російських банків, щоб запобігти банкрутству тих чи інших державних підприємств. Звичайно, що це не є справа одного дня (вихід із цієї ситуації, – ред.). Але тут багато залежить від того, як це буде сприймати влада. Зараз вона це не сприймає ніяк. Продовжується торгівля і економічні стосунки. Якби небайдужі патріоти не звернули увагу на те, що є «Сбербанк», то це була б звичайна річ, тому що вони мають свої «договорняки», вони співпрацюють – це в їхніх особистих інтересах, а не в інтересах держави чи нації. Я впевнений, що жодна адекватна влада не допустила би існування таких структур в умовах війни», – пояснив націоналіст.

На думку керівника Львівського штабу «Національного корпусу», однією із основних вимог має стати націоналізація російського капіталу:

«У нас вимога одна – націоналізація всього російського капіталу. Наскільки я знаю, із цим працюють комітети та наші юристи. На центральному рівні готують законопроект  і законодавчу базу. Вони ще зараз не готові, тому їх нема в публічному доступі. Але як тільки робота закінчиться, то ми будемо лобіювати це і максимально сприяти, бо в нас четвертий рік війни, а капітал російський – присутній. І дуже велика частина українського капіталу контролюється російськими вкладками, банками і т.д. А ще – йде фінансування різних сил, рухів, які здійснюють тут антиукраїнську діяльність».

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.