Керівник управління Московської патріархії із закордонних установ архієпископ Віденський і Будапештський Антоній заявив, що РПЦ “розширюватиметься” за кордоном, адже про нові парафії нібито просять самі віруючі “через дії Константинополя в Україні”.

Про це пише російське видання ТАСС.

“У нинішній ситуації, коли Константинопольський патріархат вступив в спілкування з анафематствуваним і позбавленим священного сану і чернецтва колишнім митрополитом Філаретом (Денисенко) і сам таким чином став на шлях розколу, ототожнивши себе з розкольниками, багато наших вірян, що раніше відвідували парафії Константинопольського патріархату, виявилися в дуже непростій ситуації і направляють велику кількість звернень на ім’я Святійшого патріарха Московського і всієї Русі Кирила”, – сказав московський піп.

“Вони просять, щоб РПЦ піклувалася про наших співвітчизників, які проживають в різних куточках Землі, направляла б священиків, організовувала парафіяльне життя з тим, щоб наші парафіяни не були позбавлені пастирської опіки і можливості брати участь у церковних таїнствах”, – заявив він.

Піп наголосив, що московська церква вивчає “можливість відкриття додаткових парафій в тих місцях, де самі співвітчизники про це просять – це реакція на побажання конкретних людей”.

Він зазначив, що особливо гостро це питання стоїть в тих місцях, де немає парафій Московського патріархату, але присутні парафії Константинопольського.