Податок на вживані речі: кому і за що доведеться платити

Як роз’яснили днями у Державній фіскальній службі, при реалізації власних речей і товарів, які вже були у вжитку, потрібно заплатити податок.

Така новина викликала бурхливу реакцію в соціальних мережах і в ЗМІ. Однак, як пояснюють експерти, оподаткування вживаних товарів – не новина в українському Податковому кодексі. Про те, кому і який податок потрібно платити при продажу власних речей, пише «Сегодня».

Я хочу продати стару коляску або телефон, мені потрібно платити податок?

Так, згідно із законом платити податок потрібно. «Якщо комісійний магазин – юридична особа, то платити податок на доходи фізосіб і військовий збір дійсно доведеться», – пояснили на гарячій лінії Держфіскальної служби.

Підприємець в такій ситуації вважається податковим агентом і повинен заплатити ПДФО і військовий збір. Клієнту, який прийшов здавати б/у товар, заплатять суму, з якої вже відняли податки.

А ось чи потрібно сплачувати ПДФО і військовий збір в разі, якщо здаєш річ в комісійний магазин, який зареєстрований як фізична особа-підприємець, податківці ще не визначилися.

«Якщо ж комісійний магазин – це фізична особа-підприємець, то відповіді на питання, чи потрібно в такій ситуації платити податки, у нас немає. Ми відправили запит до профільного департаменту і зараз чекаємо роз'яснення», – розповіли на «гарячій лінії».

І який податок я плачу?

Ставка ПДФО в Україні – 18%, а військовий збір – 1,5%. Однак, продаючи власну річ, потрібно заплатити всього 5% ПДФО і 1,5% військового збору. Наприклад, якщо товар, який віднесли в комісійний магазин, оцінюється в 10 тисяч гривень, на руки можна буде отримати 9350 гривень, решта суми піде на сплату податків.

В одному з стокових магазинів побутової техніки пояснили – податки вони сплачують самостійно, коли проходить оцінка товару, сума, яку клієнт може отримати «на руки», називається вже з урахуванням всіх податків і витрат.

«Ви заповнюєте на сайті бланк, вказуєте, в якому стані техніка, які є документи, комплектуючі, залишаєте свій номер, і з вами зв'язується наш фахівець. Він задасть кілька запитань і зможе назвати приблизну вартість вашої техніки. Точніше – коли принесете техніку в магазин. Вам ніякі податки платити не потрібно, все заплатить магазин», – розповідають в одній з мереж стокових магазинів.

До слова, якщо вартість товару менше прожиткового мінімуму (1624 гривні), платити податок не потрібно.

А якщо я віднесу телефон в ломбард, теж потрібно платити?

Якщо віднести вживану річ у ломбард і отримати певну суму «в борг», платити податки, пояснюють в ДФС, не потрібно.

«Якщо товар був реалізований в рахунок сплати заборгованості за договором, платити податок не доведеться. Якщо ж ви тільки отримали певну суму в якості позики, то ця сума не може вважатися доходом, отже, і податок на доходи з неї платити не потрібно», – розповіли на гарячій лінії ДФС.

А раніше податок платити не потрібно було?

Сплата податків при продажу вживаних речей, зазначає експерт РПР Ілля Несходовський, для України не новина. Така норма діє ще з 2011 року. «Нова редакція Податкового кодексу була ще в 2011 році. Нічого в цьому плані за шість років не змінилося. Законодавство діяло і раніше. Юридична особа, або фізична особа підприємець, яке реалізує товар, виступає в ролі податкового агента, який повинен отримати з вас 5% ПДФО і подати інформацію до Державної фіскальну службу», – розповідає податковий експерт.

У ДФС також підтвердили – ніякі нововведення цього року не з'явилися. ПДФО при продажу б/в речей українці платять уже не перший рік.

А якщо я продам свій телефон на сайті з оголошеннями, теж доведеться платити?

Більшість українців вживані речі продають на спеціалізованих сайтах і в соціальних мережах. При цьому податківці встежити за такими операціями не можуть, розповідає юрист Олександр Плахотник. І податки з таких операцій українці не платять.

«Будь-який з нас зараз може за лічені години продати свій телефон на сайтах, назви яких ми всі знаємо. І податки не заплатимо. Чому? Тому що простежити операцію можна, тільки якщо ви продаєте річ податковому агенту, який зареєстрований як фізична особа-підприємець або юридична особа. А ось операції між фізичними особами простежити складно. Ви не задекларували дохід від реалізації, податок не заплатили, і дізнатися про це дуже складно», – розповідає юрист.

Мене можуть покарати, якщо я продам річ ​​в інтернеті і не заплачу податок?

Експерти впевнені: простежити за операціями між фізичними особами ДФС не можуть, як і покарати за несплату ПДФО в таких ситуаціях. Якщо українець, пояснює юрист, не вказав в декларації, що заробив, наприклад, п'ять тисяч гривень, коли продав у соцмережі свій старий телефон, ніхто не зможе це довести.

«Звичайно, правильно було б заповнити декларацію і за власним бажанням заплатити податок, але так ніхто не робить», – упевнений юрист.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm