Податковий борг «Укрнафти» сягнув 15 млрд грн

У травні 2018-го податковий борг «Укрнафти» відзначив чергову круглу цифру — 15 млрд грн. Вже більше трьох років нафтова компанія утримує національне «лідерство» по боргах перед державним бюджетом. «Укрнафта» перестала сплачувати до державного бюджету ренту на видобуток нафти і природного газу і ряд інших податків з серпня 2014-го. Надалі стало зрозуміло, що борг зростає щомісяця рівно на 1 млрд грн.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Сергій Куюн, директор ТОВ «Консалтингова група А-95», і Віталій Крижевський, аналітик нафтогазового порталу enkorr. Однак, за їхніми словами, з жовтня 2014-го по травень 2015-го глава наглядової ради «Укрнафти» (він же голова правління НАК «Нафтогаз України») Андрій Коболєв не зібрав жодного засідання наглядової ради ПАТ «Укрнафта» як головного органу оперативного управління компанією. А борг перед держбюджетом за цей період зріс до 8 млрд грн.

«З березня по серпень 2015 р. «Укрнафта» віддавала свою нафту без оплати. Сумарно п'яти компаніям-»пустушкам» було відвантажено 600 тис. т нафти (трохи менше половини річного видобутку) на суму 7,7 млрд грн., — відзначають експерти. — За останніх три роки податковий борг головної нафтової компанії країни зріс з 8 до 15 млрд грн. З виведених у 2015 р. 14,7 млрд грн повернуто... 51,7 млн грн, або 0,35%! Відзначимо, що це сталося лише завдяки розслідуванню НАБУ».

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm