Безвіз для України: спеціалісти надали детальну інструкцію для подорожей Європою

Для українців, які бажають подорожувати Європою, розробили детальну інструкцію про роботу механізму безвізу і правил перетину кордону ЄС.

Детальну інструкцію опублікувала старший менеджер мережі туристичних агентств «На канікули» Галина Колтунова сайті Busfor.

Безвізовий режим спростить життя з усіма варіантами перебування за кордоном України в шенгенській зоні до 90 днів перебування з 180 днів у кожному півріччі. Таким чином, це дозволить заощадити на вартості візового збору (зараз він становить 35 євро) і послуги візового центру.

Візи громадянам України тепер не знадобляться для відвідування країн Шенгену і країн-кандидатів на приєднання до неї, в тому числі – Ліхтенштейну, Швейцарії, Норвегії та Ісландії, що не входять в ЄС.

У той же час, як і раніше оформляти візи доведеться для відвідування Великобританії та Ірландії, а також у випадках тривалого перебування в країнах ЄС з метою роботи або навчання.

Безвізовим перетином кордонів зможуть скористатися тільки власники закордонних паспортів з електронними чіпами – біометричних паспортів. Такі паспорти в Україні оформляються вже з 2014 року.

У праву частину обкладинки паспорта нового зразка імплантований безконтактний електронний носій, який відповідає вимогам стандарту ISO/IEC 14443 по запису і зчитування даних, що встановлюються до електронних документів. При цьому, закордонні паспорти старого зразка залишаються чинними до закінчення строку їх дії.

Вимога біометричних паспортів діє для всіх держав, які пройшли візову лібералізацію з ЄС за останні роки. Тобто, біометричний паспорт – безвізовий. Небіометріческій паспорт – вимагає оформлення візи навіть після прийняття безвізового режиму.

Для процедури оформлення паспорта нового зразка знадобляться:

 

-внутрішній паспорт громадянина України;

-ідентифікаційний податковий код;

-дійсний закордонний паспорт. Його можна зберегти або його можна анулювати. Обидва варіанти – безкоштовні.

В ОВІРі необхідно отримати і заповнити анкету, взяти квитанції і сплатити держмито – на сьогоднішній день воно складає від 561,47 грн.

З оплаченими квитанціями і заповненими бланками у вас візьмуть пакет документів, сфотографують на цифрову камеру і знімуть відбитки пальців обох рук, тому особиста присутність – обов'язкова.

Для дітей до 12 років є можливість оформити паспорт без здачі відбитків пальців, для цього навіть не обов'язково їх присутність в паспортному центрі – один із батьків може принести необхідні документи:

-копії внутрішніх паспортів громадянина України обох батьків (один паспорт в оригіналі і копія обох – потрібні всі заповнені сторінки);

-ідентифікаційний податковий код обох батьків – копії;

-свідоцтво про народження дитини – оригінал;

-фотографії дитини – зараз 2 формату 3,5Х4,5 і 1 фото 10Х15 зроблені з одного кадру. Цю інформацію слід уточнювати в ОВІРі перед оформленням;

-якщо у дитини є діючий дитячий проїзний документ, його можна зберегти або анулювати.

У разі, якщо в сім'ї одного з батьків немає, то необхідно надати оригінал відповідного документа (відмова від батьківських прав, свідоцтво про смерть, документи про усиновлення і т.п. в залежності від ситуації).

Діти, старше 12 років, але молодше 14 – зобов'язані здавати відбитки. Діти, старше 14 років, повинні мати біометричний внутрішній паспорт нового зразка.

Для перетину кордону з Євросоюзом необхідні такі документи:

-підтвердження мети поїздки: бронювання готелю, якщо ваша мета поїздки – туризм. Лист на фірмовому бланку – якщо ви їдете в гості;

-кожна людина, що виїжджає за кордон повинна мати поліс медичного страхування на час перебування в ЄС, а якщо ви подорожуєте на авто – потрібна зелена карта;

-при подорожі літаком – потрібен зворотний квиток (досить броні квитка) в Україні;

-наявність достатньої кількості грошових коштів – 50 євро на добу на людину;

-документи на дитину – свідоцтво про народження дитини і закордонний паспорт.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram