Відповідну спільну заяву опублікував «Рух нових сил».

Під нею, крім самого РНС, підписалися: ДемАльянс, Громадянська позиція, Народний контроль, Європейська партія України, «Батьківщина», «Самопоміч», «Свобода», «Громадянський рух Хвиля».

Вони вважають, що влада вчинила політичну розправу над «одним із лідерів опозиції», порушила права людини й завдала шкоди міжнародній репутації України.

«Цей злочин має бути розслідуваний. Всі посадові особи, які порушили закон та свої посадові обов’язки, мають опинитися на лаві підсудних», – зазначено у заяві.

«Ми вимагаємо забезпечити повернення Михайла Саакашвілі в Україну, надавши йому можливості захистити свої права та гідність в українських судах, у відповідності до норм українського законодавства і міжнародного права», – заявляють партії.

Українців просять підтримати це звернення. «Ми, як і в часи Януковича, опинилися на межі диктатури», – аргументують підписанти.

«Ми закликаємо світових лідерів та дипломатів дати принципову оцінку політичним репресіям, до яких вдається українська влада. Практика призначення винних не в суді, а шляхом публічних заяв генерального прокурора, практика вигнання неугодних з країни має назавжди залишитися в радянському минулому», – заявляють партії.

На їхнє переконання, «президент Порошенко став на шлях підміни закону свавіллям».

«Ми попереджаємо, що будь-які спроби подальших розправ над опозиційними лідерами та активістами отримають нашу консолідовану і тверду відповідь», – заявляють 9 партій.

Як писав «Вголос», 12 лютого 2017 року ЗМІ повідомили про арешт Міхеїла Саакашвілі. Політика викрали з одного зі столичних ресторанів. Натомість у СБУ, ГПУ та Нацполіції однозначно заявили, що не мають стосунку до затримання. Не мали ніяких відомостей про арешт і в ДМС. 

Петро Порошенко заявив, що вирішувати долю Саакашвілі – не його обов'язок.

У Держприкордонслужбі згодом повідомили, що Саакашвілі повернули до Польщі. Не минулося без сутичок, адже невідомі з оточення політика накинулися на правоохоронців.  Згодом з’явилось відео, як правоохоронці у масках та зі зброєю увірвались у ресторан «Сулугуні» та затримали Міхеїла Саакашвілі.

Видворений політик також попросив допомоги у ЄС та пообіцяв повернутись.

Усю ніч екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі провів у готелі у столиці Польщі Варшаві під охороною, яку йому надала польська влада.

У грузинському парламенті заявили: якщо Саакашвілі вирішить надовго залишитися на території Польщі, грузинська сторона скерує до Варшави запит про його екстрадицію.

Міхеїл Саакашвілі пообіцяв, що не проситиме політичного притулку у Польщі. А його адвокати спробують оскаржити в Окружному адміністративному суді Києва видворення з України.