Полька накопичила штрафів за безквитковий проїзд на 58 тис. злотих

У сусідній Польщі існує спеціальний реєстр боржників, до якого вносять безбілетників, виявлених у міському транспорті. До нього внесено майже 35 тис. «зайців», а їхній сумарний борг перевищує 27 млн злотих.

Про це пише monitor.info.

Рекордсменкою серед боржників є жителька Поморського воєводства, штраф якої за проїзд без квитка становить уже понад 58 тис. злотих (близько 383 тис. грн.). Хоча загалом лідирують серед «зайців» чоловіки.
У реєстрі боржників спостерігається позитивна тенденція – кількість «зайців» впродовж року знизилася з 38,3 тис. до 34,7 тис. осіб. За інформацією BIG InfoMonitor, разом вони заборгували 27,2 млн злотих, тобто на одного «зайця» в середньому припадає 783 злотих.

Згідно з інформацією, яка міститься в базі BIG InfoMonitor, найбільше пасажирів-правопорушників проживає в Мазовецькому воєводстві. Одразу за Мазовією розмістилися Великопольське, Сілезьке і Поморське воєводства. Найбільший середній борг припадає на Куявсько-Поморське та Західнопоморське воєводства.

BIG InfoMonitor зазначає, що безбілетники, які вчасно не сплатять штраф, потрапляють до реєстру боржників і внаслідок цього не можуть, наприклад, взяти кредит або підписати угоду про телефонний зв’язок чи Інтернет. У реєстр боржників можна потрапити у випадку запізнення з оплатою більше, ніж на 60 днів, і коли сума становить щонайменше 200 злотих.

У багатьох містах штраф за відсутність квитка перевищує цю суму. Наприклад, у міському транспорті в столиці «додаткова оплата», як називають цього типу штраф, становить 38-кратну вартість звичайного квитка, тобто 266 злотих. У Кракові – 240 злотих, так само в Ченстохові, де штраф у 80 разів більший за вартість одноразового квитка. У Колєях Шльонських «додаткова оплата» становить 190 злотих, а в «PKP InterCity» – 650 злотих, тобто у 50 разів більше від ціни найдешевшого квитка.

У Познані при сплаті одразу на місці контролю (або протягом тижня після цього) штраф становить 140 злотих (близько 930 грн.), інакше він автоматично подвоюється – до 280 злотих (понад 1860 грн.).

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram