Польща хоче зміцнити свої позиції у НАТО

Польща хоче зміцнити свої позиції у НАТО

Міністр національної оборони Антоні Мацєревич заявив, що Польща хоче використати військову співпрацю Європейського Союзу для того, щоб укріпити східний фланг Північного альянсу. Очільники міністерств закордонних справ та оборони 23 країн Євроспільноти, серед них Польща, підписали в Брюсселі декларацію про затіснення співпраці у військовій сфері.

Передає Польське радіо

Міністр Антоні Мацєревич не оприлюднив подробиць про польську учась в цій ініціативі, але запевнив, що уряд підготував відповідні проекти. За його словами, Польща очікує, що ставлення до східного флангу НАТО буде однаковим, як до південного сусідства ЄС, у якому дуже зацікавлена, наприклад, Франція. «Питання східного флангу для нас є надзвичайно важливим. Якщо ми не будемо про це нагадувати і цієї справи не обговорюватимуть, то з точки зору деяких країн вона може бути відсторонена на задній план», – сказав польський міністр національної оборони Антоні Мацєревич.

Як додав міністр, Польща придивлятиметься до зміцненої військової співпраці ЄС, а якщо умови польської участі не будуть зреалізовані, Варшава може відмовитися від своєї участі в цьому форматі. Польській стороні йдеться про те, щоб військова співпраця ЄС не була конкурентною стосовно НАТО і щоб фінансування Європейського оборонного фонду могли отримати всі, а не лише оборонно-промисловий комплекс найбільших країн.

Теги: Польща, НАТО

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram