Польща вимагає негайно розслідувати акт вандалізму на Львівщині

Польське МЗС вимагає від України негайного розслідування справи знищення польського пам’ятника у Гуті Пеняцькій і покарання вандалів.

Про це вказано у заяві польського зовнішньополітичного відомства. 

«9 січня 2017 року знищено пам’ятник, яким вшановано поляків, яких вбито в 1944 році в селі Гута Пеняцька. Міністерство закордонних справ Польщі вимагає негайного розслідування цієї справи, встановлення зловмисників і їх покарання», - зазначено у заяві МЗС РП.

Повідомляють, що дипломатичну ноту у цій справі в МЗС України подано у вівторок. У ній наголошується, що такого роду атаки й інциденти «мають з'ясовуватися і каратися, оскільки вони несуть загрозу для польсько-українських відносин».

Зазначається, шо генконсул Польщі у Львові перебуває у постійному контакті з владою Львівської області, яка повідомила про негайне створення спеціальної оперативної групи, що має на меті швидко розв'язати справу. До складу групи увійшли поліцейські, представники регіональної влади, а також дипломати польського консульства у Львові. Повідомляється, що на місці злочину тривають слідчі дії.

Як інформує МЗС Польщі, влада Львівської області вважає, що інцидент спрямований як проти поляків, так і проти українців, а також запропонувала провести 27-28 лютого спільні урочистості з вшанування жертв злочину в Гуті Пеняцькій у 73-тю річницю його скоєння.

Раніше повідомлялося, що у селі Гута Пеняцька Бродівського району Львівщини невідомі на Різдвяні свята пошкодили пам'ятник з прізвищами поляків, вбитих у 1944 році, обмалювавши його синьо-жовтою і червоно-чорною фарбою. Тоді загинуло кількасот жителів села. 

Радник глави МЗС Польщі, професор Пшемислав Журавський вел Граєвський повідомив, що за пошкодженням польського пам’ятника у Гуті Пеняцькій на Львівщині стоять спецслужби Росії, які намагаються таким чином посварити поляків та українців.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram