Польща зніматиме фільми про українські замки

Польща зніматиме фільми про українські замки

Польща хоче зняти понад ста документальних фільмах, у яких мають бути представлені пам’ятки старовини, пов’язані з польсько-українською історією.

Про це повідомляє Польське радіо

Серед них і найбільш відомі місця – як кам’янець-подільська фортеця, Хотин, Збараж та Львів, і не такі вже й відомі, як замок у Підгірцях, Поморяни та Золочів (у Львівській області).

«Фортеці, замки, палаци і костьоли – це свідчення величі давньої Речі Посполитої, – пояснює ініціатор проекту, голова Польського інституту в Києві Бартош Мусялович. – Ми хочемо показати масштаб, велич і розмір цієї спадщини. Цим самим – унаочнити потенціал держави, в якій ця спадщина поставала».

Цикл коротких документальних фільмів буде розповсюджуватися і в Польщі, і в Україні. Метою проекту «Польща-Україна. Слідами історичної спадщини» є також звернути увагу на поганий стан об’єктів. Нерідко він є критичним – каже український історик доктор Олександр Алфьоров: «Це, в першу чергу, фортеця у Жовкві, Підгорецький замок, але також, наприклад, Клеванський замок. Ці пам’ятки потребують якнайшвидшого втручання».

Проект реалізує Товариство інтеграції Польща-Схід, а фінансує Міністерство закордонних справ Польщі.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram