Польська нафтогазова компанія (PGNiG) уклала дві угоди на постачання природного газу зі Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє “Польське радіо”.

Зазначимо, що це перші подібні договори у цій частині Європи.

Віце-голова PGNiG з питань торгівлі Мацєй Возняк заявив, що польська сторона щороку буде купувати в американців приблизно 2 млн тонн блакитного палива. Представник польської компанії додав, що сировина зі США є дешевшою, ніж газ зі сходу.

Партнерами PGNiG є американські СПГ-термінали Venture Global Calcasieu Pass, LLC та Venture Global Plaquemines LNG, LLC. Спільно вони працюють як Venture Global LNG.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зазначив, що підписання цих контрактів збільшить суверенітет та енергетичну конкурентоспроможність його держави. Глава польського уряду зверну увагу, що Польща не лише хоче імпортувати сировину зі США, але також збільшує видобування блакитного палива у країні.

«Контракти на постачання газу з-за кордону, на розвідку, на видобування нашого, національного газу, у поєднанні з розширенням газової мережі — це та велика програма PGNiG, що була нещодавно почата. У ній візьмуть участь усі 16 воєводств і 374 ґміни. Ця велика програма розширить можливості розподілу газу для більшості ґмін, які зараз поки що не газифіковані, у найближчі 5…10 років», — сказав прем’єр.

«Дивовижно, що такі важливі контракти були так швидко підписані. Цього ніколи не сталося би без уряду, який є далекоглядним», — заявила, своєю чергою, Посол США у РП Жоржет Мосбахер.