Польське телебачення проілюструвало «геноцид поляків» фотографією українських жертв

Польський телеканал Хісторія проілюстрував допис про польських жертв УПА фотографією вбитих українців.

11 липня в Польщі вперше відзначали Національний день пам’яті жертв геноициду громадян Другої Речі Посполитої, здійсненого українськими націоналістами.

З цієї нагоди канал Хісторія (TVP Historia) опублікував на своїй сторінці у Facebook допис, проілюструвавши його знімком, на якому зображені помордовані тіла людей. Однак тими людьми виявилися не поляками, а українцями, вбитими польськими партизанами, передає Wiadomosci.gazeta

Ідеться про напад праворадикального формування Національні збройні сили (Narodowe Sily Zbrojne) на українське с. Верховина, що в Красноставському повіті Люблінського воєводства, 6 червня 1945 року.

Відповідно до польських даних, тоді загинуло 194 особи, зокрема: 45 чоловіків, решта – жінки та діти. Окрім того, нападники позабирали із собою одяг, білизну, взуття, сільськогосподарський інвентар, корів свиней і коней, що належали мешканцям Верховини.

Загоном командували Мечислав Паздзерський-Шарий та Станіслав Секула-Сокул.

Згідно з радянськими даними, у Верховині загинуло 240 українців:

...6 июня 1945 года Банда АК, возглавляемая Соколом, напала и полностью уничтожила украинское население в селе Верховины, Красноставского района, граничащего с Хелмским уездом; убила всех поголовно жителей, в том числе стариков и детей. 240 трупов зафиксировано только что выехавшими на место представителями. Сегодня, 7 июня, идут тяжелые бои в районе села Козиляны, Хелмского уезда. Банда насчитывает до 600 человек (ЦДАГО України. — Ф. 1. — Оп. 23. — Спр. 4356. — Арк. 113—142).

Причиною нападу було прагнення керівництва НЗС порушити перемир’я між іншою антикомуністичною організацією Воля і незалежність та Українською повстанською армією, каже польський історик Ґжеґож Мотика.

Крім того, додає він, на жорстокість акції міг вплинути той факт, що чимало бійців загону НЗС раніше служили в 27-ї Волинській дивізії Армії Крайової, родини яких постраждали від рук УПА на Волині.

Публікацію з помилковим фото передрукували також інші польські ЗМІ: Nasz Dziennik, Kresy24.pl, wPolityce і Телевізія Польська (TVP).

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram