У неділю, 4 листопада, на львівському Личаківському цвинтарі футбольні фанати з Польщі відзначили 100-річчя боротьби за Львів проти Західноукраїнської Народної Республіки.

Відповідна інформація та світлини з’явилися на сторінці організації “Велика Сілезія” у “Фейсбук” та на їхньому сайті.

У повідомленні зазначено, що учасники “заходу” вшанували “найбільших польських героїв, про яких проукраїнська Польща забуває”.

На фото видно, що польські уболівальники запалили фаєри на польському меморіалі орлят та розгорнули транспарант із написом “ORLĘTA LWOWSKIE, 100 LAT TO HASŁO POLSKĄ ODWAGĘ ROZSŁAWIA, ŚLĄSK SKŁADA HOŁD DLA LWOWA, DUCHOWEGO MIASTA WROCŁAWIA” (“Орлята львівські, 100 років – це гасло, що прославляє польську відвагу, Сілезія відає шану Львову, духовному місту Вроцлава”).

Stowarzyszenie Wielki Śląsk dla Orląt Lwowskich i KresowiakówZ okazji 100. rocznicy bohaterskiej obrony Lwowa…

Опубліковано Stowarzyszenie Wielki Śląsk Пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

У повідомленні на сайті організації зазначено, що фанати відвідали “Східні Креси, які давно належали Польщі, а поки перебувають у складі України”. Автори публікації розповідають, як найбільші польські герої 1 листопада 1918 року піднялися на повстання проти “української окупації”.

Також у повідомленні вказано, що після відвідин Личакова фанати прогулялися центром Львова, “вулиці якого пам’ятають пролиту польську кров на захист цього міста”. Біля Ратуші “їхнє враження від Львова підіпсули офіційні українські урочистості”. “Будучи розчарованими, що у Львові поменшало польської” поляки пішли до Латинської катедри, де “відчули себе як вдома” серед поляків та служби рідною мовою.

Під час цього візиту до Львова поляки привезли місцевим “школярам-кресов’якам” “допомогу” з Польщі у вигляді канцтоварів. У публікації кажуть, що українцям в Україні живеться погано, а полякам – тим більше, отже без польської допомоги поляки у Львові жили б ще гірше.

Також візитери зазначають, що розхвилювалися, коли проходили повз пам’ятник Степанові Бандері, розташований неподалік польської школи №10.

“На жаль, сьогоднішня Україна, яка шукає свою ідентичність, спирається на вбивць жінок та дітей з УПА. Саме Західна Україна будує міф про геноцид Української Повстанської Армії”, – йдеться у повідомленні.

Поляки розповідають, що “сьогодні нелегко бути поляком у Львові, де українці всіма силами намагаються стерти його польськість і, заперечуючи факти, заявити, що то їхній народ протягом віків будував Львів”.

Завершують публікацію словами “Польща ще не померла”.