Марш під гаслами «Знайдемо кий на левацьку рожу» виявився несподіваним для місцевої влади та викликав протести громадян, повідомляє Onet.pl

Як результат президент міста випустив спеціальне звернення з цього приводу. Серед іншого він зазначив, що у мерії не знали про цей марш, адже заявку на акцію подала стороння людина. Більш того – у заявці йшла мова про мітинг, присвячений «національної незалежності в польському публічному просторі».

«Якщо ви запитаєте мене, чи знали ми про людей, яких вчора можна було побачити маршируючих на вулицях нашого міста під прапором «ONR» – відповідь ні»,- заявив президент міста Павел Адамович.

Він також зазначає, що поліція також не побачила порушень закону у цьому марші, додавши, що це стало результатом дій нинішньої влади, лояльної до таких акцій.

В якості відповіді президент Гданська закликав провести 21 квітня альтернативний мітинг. «Багато в кого цей марш викликав жах, але страх не може паралізувати нас, тому запрошую кожного, хто близький до ідеалів демократії, свободи, відкритості, в суботу перед міською радою Головного міста на продемократичну та антифашистську демонстрацію давайте покажемо, що Гданськ є колискою свободи, яку ніхто в нас не відбере».