Суд у польській столиці скасував заборону на проведення маршу націоналістів і правих радикалів e день 100-річчя незалежності Польщі. У суді зазначили, що доказів, необхідних для заборони, які надала міська влада, недостатньо. Про це у п’ятницю, 9 листопада? повідомляє «Німецька хвиля».

Очікується, що влада міста подасть на це рішення апеляцію.

Націонал-консервативний уряд Польщі уже відреагував на заборону й оголосив про проведення альтернативного маршу за тим же маршрутом.

Напередодні Ганна Гронкевич-Вальц, мер Варшави, проводити марш заборонила. Вона переконана, що столичній поліції бракує ресурсів для організації безпеки ходи.

Торік у ході маршу в День незалежності на вулиці міста вийшли десятки тисяч націоналістів, багато з них вигукували расистські гасла та несли провокаційні транспаранти. Загалом у ході тоді взяли участь майже 60 тис. людей. Проте суд вважає, що ксенофобські гасла на минулорічному марші не є підставою для його заборони цього року. До слова,  марші правих сил проходять у Варшаві з 2009-го.

11 листопада ц. р. Польща святкуватиме 100 років незалежності. Цього дня 1918-го завершився період поділу Польщі між Росією, Німеччиною й Австро-Угорщиною.