Польський уряд візьметься за будівництво спортивних майданчиків у Львові (розширена)

У Львові побудують два спортивні майданчики в рамках програми польського уряду Orlik 2012. Як повідомляє Польське радіо, міністр спорту Польщі Мірослав Джевєцький заявив під час візиту в Україні, що майданчики будуть готові ще цього року.

«Ми їх профінансуємо і побудуємо, це буде ще цього року. Я дуже радий, що цей проект, який у Польщі виявився абсолютно цивілізаційним і дуже влучним проектом, що можемо його зреалізувати також у Львові», - сказав він.

Як пише польське видання «Dziennik», ці майданчики передбачається використовувати для одного з найстарших польських футбольних клубів «Pogoń Lwów».

Міністр спорту Мирослав Джевєцький підтвердив будівництво спортивного майданчика для польської молоді, яка живе у Львові. «Думаю, що вже за рік зможу запросити на його відкриття, варто, щоб ті молоді люди, які там грають з орлом на грудях, мали свій шматок Польщі», - підкреслив Джевєцький.

У січні, коли консул Опалінський відновив футбольний клуб, про власний спортмайданчик ніхто навіть не мріяв. Грали у шкільних залах, потім почали винаймати майданчик місцевого «Динамо». Напевно, так би було й далі і про те, що один з найстаріших клубів знову почав грати, мало би хто в Польщі знав

Після серії статей щодо приготування до Євро-2012 в Україні група депутатів з комісії спорту Сейму вирішила на власні очі перевірити, як просувається робота. Так, парламентарі вирушили до Львова, де в консульстві їм представили групу молодих хлопців, які з орлами на грудях грають у футбол.

«Тим хлопцям за те, що все ще пам’ятають про своє коріння, цей майданчик просто належиться, особливо зараз, коли ми разом з Україною готуємося до Євро-2012» , - сказав депутат з ПО Іренеуш Рась. 

І саме так, незважаючи на політичні суперечності, під час зустрічі з представниками цієї дружини виникла ідея побудови для них майданчика "Орлика".

«Цей майданчик нам тут дуже пригодиться», - сказав консул Опалінський і додав, що йдеться не тільки про спорт. «Маю надію, що завдяки майданчику вдасться зактивізувати українських поляків до дії», - підкреслив консул.

«Історія цього клубу - це історія польського футболу» - запевнює спортивний журналіст, знавець та історик футболу Анджей Говажевський у  коментарі виданню.

Члени спортивної комісії Сейму підкреслюють, що цей майданчик у Львові буде мати і символічне значення. «Це буде такий сучасний пам’ятник Львівських Орлят, адже гравці клубу у тому ж віці, як ті, хто тут воював за польськість», - підкреслив польський депутат Адам Гофман.

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram