Про це інформує «Слово і Діло» із посиланням на рішення Солом’янського райсуду.

«Органом досудового розслідування в рамках цього кримінального провадження досліджуються обставини, які можуть свідчити про незаконне збагачення особи №5 (Максима Полякова – ред.), яка, будучи особою, що має особливо відповідальне становище, одержала у власність активи в значному розмірі, законність підстав придбання яких не підтверджена доказами», – вказано у відповідному клопотанні.

НАБУ повідомляє, що затримана помічниця нардепа Тетяна Любонько протягом 2013-2017 років отримала від депутата низку довіреностей.

«За період з 24 травня 2016 року до 27 квітня 2017 роки (Любонько – ред.) внесла від свого імені на банківські рахунки сестри народного депутата Максима Полякова грошові кошти, походження яких невідоме: 3,83 мільйона гривень – на рахунок у Діамантбанку (12 операцій із внесення готівки за період з 24.05.2016 до 21.04.2017) та 3,23 мільйона гривень – на рахунок в Укрексімбанку (1 операція з внесення готівки 27.04.2017)».

Зазначають, що перед першим внесенням коштів на рахунок, а саме 10 травня 2016 року, сестра Полякова передала довіреність нардепу на розпорядження майном, придбання майна та представництво на термін до 10 травня 2026 року. Використовуючи цю довіреність, 28 квітня 2017 року помічниця нардепа Любонько придбала квартиру на ім'я сестри Полякова, однак фактично живе в ній сам депутат із сім'єю.

«Тому з метою забезпечення конфіскації майна підозрюваного Максима Полякова, а також речових доказів у кримінальному провадженні за ознаками складу кримінальних злочинів, передбаченого частиною 4 статті 368 та частиною 3 статті 368-2 КК України, виникла необхідність накладення арешту на квартиру», – наголосили в САП.

Вислухавши докази прокурора САП Кравченка, суддя Олена Букіна повністю задовольнила клопотання та заарештувала цю квартиру. Захист протягом 5 днів може оскаржити таке рішення.

Як писав «Вголос», 11 липня депутати Верховної Ради зняли недоторканність з Полякова, але подання на його арешт не набрало потрібної кількості голосів. Після цього Солом'янський райсуд Києва призначив народному депутату Максиму Полякову заставу в сумі 304 тисячі грн, зобов'язав носити електронний браслет і здати паспорти. Відразу після рішення суду Полякова викликали в поліцію Черкаської області, щоб надягти електронний браслет. Але нардеп на виклик не з'явився, на зв'язок не виходив. Адвокати заявили, що Поляков не збирається виконувати рішення суду в цій частині. 

19 червня детективи НАБУ та САП затримали 7 осіб, причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. За версією слідства, злочин вчинено за участі народних депутатів України. Наразі встановлена ймовірна причетність двох народних обранців – Максима Полякова та Борислава Розенблата. Ця операція відбувалась у співпраці з Федеральним бюро розслідувань (США) за участі спецагента НАБУ під прикриттям.

Слідство встановило щонайменше п’ять епізодів злочинної діяльності, унаслідок якої затримані особи, які, діючи в інтересах вказаних народних депутатів, отримали від представника іноземної компанії неправомірну вигоду на загальну суму понад 300 тис. дол. США. Ці кошти було використано для підготовки законопроектів, незаконного впливу на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, суду та прокуратури з метою безперешкодного ухвалення рішень на користь зазначеної іноземної компанії.

 

«Вголос»