Норвезька дочірня фірма (Upstream Norway AS) Польської нафтогазової компанії (PGNiG) за 220 млн доларів придбала частку акцій в концесії на норвезькому континентальному шельфі у компанії Equinor Energy AS.

Про це повідомляє Польське радіо. 

У PGNiG зазначили, що контрактом передбачене придбання 30 відсотків акцій концесії PL044 у Equinor Energy AS, це еквівалент купівлі 42,38% акцій на розробку родовища Tommeliten Alpha, оператором якого є компанія ConocoPhillips Norway AS.

Tommeliten Alpha – це газоконденсатне родовище у Північному морі, у безпосередній близькості від родовища Ekofisk. За даними норвезької сторони, його видобувні запаси складають 12,8 млрд кубометрів природного газу та 5,9 млн кубометрів нафти.

Згідно із нинішніми планами, видобування корисних копалин польською стороною почнеться у 2024 році. PGNiG сподівається, що родовище дозволить збільшувати виробництво природного газу польською компанією на понад 500 тис. кубометрів щороку протягом перших 6 років. Видобутий газ транспортуватимуть газопроводом Baltic Pipe.