Поляки виключають Освенцим із туристичної карти країни

Новий голова Польської Туристичної Організації (ПТО) виключає відвідини Освенцима із програми туристичних маршрутів

У туристичній галузі Польщі з приходом нового керівника з'явилися нові віяння стосовно доцільності відвідин кількох пам'яток, які були своєрідними маркерами туристичної історії країни, повідомляє газета «Wyborcza».

У березні міністр спорту і туризму Вітольд Банька призначив главою Польської туристичної організації (ПТО) Марека Ольшевського, колишнього голову санаторію в Колобжезі і Сверадуві-Здрую, двократного кандидата «Права і Справедливості» на посаду мера Каменя-Поморського воєводства. Нововведення керівника вже відчутні. Коли нещодавно один із зарубіжних курортів Польської Туристичної Організації підготував програму візиту групи журналістів, голова ПТО запропонував викреслити з нього відвідування Музею історії польських євреїв «Полін» у Варшаві. З іншої програми випав з розкладу візит в Освенцим. Подібні пропозиції з'являються під час дискусії про підбір фотографій на зарубіжні ринки.

«Як голова Польської Туристичної Організації, який любить свою країну, я хочу показати її з кращого боку, через наші пам'ятники, культуру, гостинність, чудову музику, – наголошує Ольшевський. – Освенцим – це не туристичний продукт, а місце мучеництва і роздумів, а ми займаємося просуванням Польщі як країни, привабливої для туристів. Окрім того, ми хочемо зробити акцент на тому, що є цінним у нашій власній культурі, показати наш великий внесок у розвиток Європи».

«У мене немає необхідності експонувати місця та події, пов'язані з історією інших народів», – вважає Ольшевський. Після чого додає: «Це польські, а не єврейські еліти під час війни були ліквідовані. Слід пам'ятати, що єврейська культура на практиці все пережила. У 30-ті роки з Німеччини багато Євреїв емігрували. У Польщі під німецькою окупацією не було такої можливості».

Марек Ольшевський зазначає, що для пізнання мультикультуралізму Польщі є багатонаціональне русло Бугу. На його думку, Польща протягом століть була штаб-квартирою для єврейської культури, можна подивитися на це ретроспективно в музеї «Полін», поїхати в Освенцим. Але відвідування табору він не запропонує журналісту з Китаю, який вперше приїжджає в Польщу. Бо під час короткого перебування в країні немає часу на пояснення складної історії.

Натомість директор директор музею «Освенцим» Петро Цивінський апелює до Ольшевського: «Нагадаю, що за межами повстанської Варшави, Освенцим є найбільшим кладовищем поляків. Ніколи не уявляв Освенцим в плані просування Польщі, це зовсім неадекватно, але цурання цього місця і його історії – це, в моєму розумінні, ознака відсутності зрілості».

На території нацистського табору Освенцим німці вбили понад 1,1 млн осіб, у тому числі близько 300 тис. польських євреїв і 75 тис. поляків.

 

«Вголос»

 

Теги: Освенцим

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm