Помер багаторічний директор СДЮШОР "Карпати" Богдан Цап

Сьогодні, 6-го листопада, на 72-му році життя після важкої тривалої хвороби відійшов на вічний спочинок Богдан Степанович Цап – багаторічний директор СДЮШОР «Карпати».

Богдан Цап народився 30-го квітня 1941 року в Городку, де з дитячих років захопився футболом, який став для нього справою усього його життя. Після закінчення середньої школи він вступив у Львові до автодорожнього технікуму, поєднуючи навчання із заняттями футболом у молодіжних командах спочатку «Динамо», а згодом СКА. Саме у складі львівських армійців, які грали у класі «Б» чемпіонату СРСР, пройшли кращі футбольні роки оборонця Богдана Цапа. На полі він вирізнявся надійними та самовідданими діями, причому міг однаково ефективно зіграти на будь-якій позиції в захисті.

Демобілізувавшись з армії, Богдан Цап упродовж чотирьох сезонів грав за вінницький «Локомотив», а потім перейшов у львівський «Сокіл», де виступи на зеленому полі поєднував з роботою тренера дитячої команди. Педагогічний талант Богдана Степановича не залишився поза увагою керівництва однієї з провідних дитячих футбольних шкіл не лише України, а й Радянського Союзу СДЮШОР «Карпати», куди він перейшов працювати у 1981 році. Упродовж восьми років Богдан Степанович готував майбутню зміну «Карпатам». Серед його вихованців такі відомі футболісти, як Олег Бойчишин, Василь Кардаш, Андрій Грінер, Андрій Гайдук, Тарас Гамарник, Віталій Постранський, Тарас Ткачик, Ігор Краївський...

А з 1989 року Богдан Степанович очолив «зелено-білу» СДЮШОР на посаді директора, на якій працював до липня 2012 року. Значною мірою, завдяки саме його зусиллям СДЮШОР «Карпати» продовжувала не лише працювати, а й готувати висококваліфікованих футболістів у непрості 90-і роки минулого століття, коли фінансування дитячого футболу в Україні було майже відсутнє. Богдан Степанович, якого в усій футбольній Україні добре знають, як чуйну і порядну людину та висококваліфікованого фахівця, навіть незважаючи на свій поважний вік і стан здоров’я завжди був сповнений ідей та творчих сил і практично до останніх днів свого життя продовжував плідно працювати на ниві підготовки юних футбольних талантів.

Вічная пам’ять про Богдана Степанович Цапа назавжди збережеться у серцях його колишніх партнерів по команді і ветеранів львівського футболу, всіх його учніх та їхніх батьків, усіх хто з ним працював, хто у нього вчився професіональної і педагогічної майстерності, а також тих, кому пощастило спілкуватися і знати його особисто.

Футбольний клуб «Карпати» щиро співчуває рідним та близьким Богдана Степановича Цапа у зв’язку з непоправною втратою.

Джерело: ФК «Карпати»

 


КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm