Про це йдеться у зверненні Президента, поширеному на сайті глави держави сьогодні.     

«Сьогодні зранку я мав зустріч і ґрунтовну розмову з генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку. Віктор Шокін впровадив ті реформи, яким у ГПУ чинили спротив десятиліттями: позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро й Державного бюро розслідувань, тощо. Це з одного боку. З іншого  ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному постає питання про відставку генпрокурора», – відзначив Порошенко.

За словами Президента, з такими самими мірками слід підходити і до уряду.

«Щоб відновити довіру, терапії вже замало, потрібна хірургія. Момент для часткового оновлення Кабінету Міністрів згаяно. Про нього надто довго говорили, і в результаті забалакали. Тепер уже очевидним є запит на повне перезавантаження уряду. Поки що прем'єр-міністр має можливість обрати, в який спосіб краще дати простір для реалізації цього запиту», – каже Президент.

При цьому, на думку Порошенка, тотальне переформатування Кабінету Міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції у складі «Солідарності», «Народного фронту», «Самопомочі» та «Батьківщини».

«Призначення в уряд мають відбуватися за участю та підтримки всіх фракцій коаліції. На технократичній реформаторській основі. Із фахівців, позбавлених політичних впливів і лобістських інтересів. Завдання такого Кабінету Міністрів – забезпечити зростання ВВП та почати відновлення рівня життя, організувати чесну приватизацію, прозоре управління державними підприємствами, впровадити жорсткі антикорупційні кроки, продовжити співпрацю з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями», – додав він.

Водночас Порошенко відзначив, що розпуск Верховної Ради не обов’язок, а лише право Президента, і він ним «скористається лише в крайньому разі, якого ми просто не маємо права допустити». 

«Чекаю від парламенту на швидкі й державницькі рішення.  А за мною – не станеться», – зазначив Президент. 

Відзначимо, що сьогодні о 16:00 А. Яценюк має звітувати в парламенті.