Порошенко їде до Берліна говорити з Меркель про Донбас

Президент України Петро Порошенко прибуває в суботу, 20 травня з візитом до Берліна. Зустріч з канцлеркою Анґелою Меркель буде вже третьою цього року. Йтиметься традиційно про Донбас і про реформи в Україні.
Про це повідомляє DW.

У суботу, 20 травня, Анґела Меркель прийме свого українського гостя у заміській резиденції Палац Мезеберґ. Під час робочого обіду йтиметься передовсім про ситуацію на Донбасі і реалізацію Мінських угод, але також і про реформи в Україні. Нинішній візит до Берліна буде для Порошенка вже одинадцятим - він бував у німецькій столиці приблизно стільки разів, скільки всі його попередники разом узяті. За словами українського президента, країни на даний момент досягли «безпрецедентного рівня довіри».

Втім, український президент може очікувати від канцлерки Анґели Меркель і незручних запитань. Зокрема, це стосується боротьби з корупцією, яка була однією з ключових вимог для скасування візового режиму. У Берліні зі стурбованістю спостерігають за нападками, яких зазнає новостворене Національне антикорупційне бюро (НАБУ), а також за спробами перекроїти законодавство про електронне декларування. Йдеться, зокрема, про те, що антикорупційних активістів прирівняли до чиновників і зобов’язали декларувати доходи. З цього  приводу нещодавно до Порошенка з відкритим листом зверталася група Євродепутатів. У свою чергу, посли «великої сімки» на початку тижня розкритикували законопроект, який може підірвати незалежність НАБУ. Йдеться про внесений депутатами урядових фракцій проект закону, який, як заявляють у НАБУ, дозволить Генпрокуратурі та СБУ встановити контроль над бюро.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram