Пощастить не всім: кому не «світить» вересневе «осучаснення» пенсій

Всього в Україні трохи менше 12 мільйонів пенсіонерів. 5,6 мільйона (46%) отримають надбавки в рамках «осучаснення». Ще три мільйони (25%) отримають незначну прибавку в рамках індексації соцстандартів. Для інших 3,4 мільйона (або 28%) розмір пенсії не зміниться.

«Перш за все це люди, які вийшли на пенсію в останні три-чотири роки: в 2014-му, 2015-му, 2016-му та 2017-му роках. У них зарплатна база ще не так сильно застаріла», – розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко, пише facenews.ua.

До слова, щороку на пенсію в Україні виходять близько 600 тисяч чоловік. Крім «молодих» пенсіонерів надбавку можуть не отримати українці, які вийшли на заслужений відпочинок за «спеціальним» правом. Наприклад, українець, який вийшов на пенсію в 2014-му році, працював 30 років і заробляв в два рази більше, ніж в середньому по країні, має розрахунковий розмір пенсії 2400 гривень. З урахуванням індексацій на даний момент він може отримувати близько 2536 гривень.

Якщо цю ж пенсію перерахувати за формулою, яку будуть використовувати при «осучаснення», розмір виплати скоротиться до 2258 гривень. Таку пенсію скорочувати не будуть, але і підвищувати не стануть.

У формулі розрахунку пенсії враховується середня зарплата за три минулі роки. Актуальна цифра – 3764 гривні. Але тим, хто виходив на заслужений відпочинок раніше, рахувалит за іншими зарплатами. Наприклад, в 2007-му середній розмір зарплати був всього 1197,9 гривні. За цим показником останній раз перераховували виплати. В результаті близько восьми мільйонів українців отримують пенсію виходячи з розрахункового розміру в 1197,9 гривні.

 

«Вголос»

Теги: пенсії

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 4 +

КОМЕНТУВАТИ

  • Влад24 серпня 2017 10:51 Відповісти IP:  92.112.53.--- Что-то навевает, что с октября никому не посчастливится получить повышенную пенсию . С 1 сентября было обещано вернуть людям бабки по субсидиям за экономию расходования услуг ЖКХ - уже перенесли пока аж на два месяца с учетом того, что государство имеет по субсидиям большие долги за прошлый отопительный сезон, бабок теперь не хватает на новый период. Так кто сегодня застрахован, что денег хватает на повышение пенсий.. Кругом одна брехня. Премьер говорит, что причин для повышения тарифов на газ нет и тут же заявляют, что МВФ не против повышения этого тарифа - зачем об этом говорят народу - заранее готовят? Они заявляют, что во благо населения уменьшают социальную норму потребления газа и при этом умалчивают, что эта норма используется при начислении размера субсидии, т. е. людям за газ придется больше своими деньгами. При этом представитель власти цинично заявляет, что население Украины много ест. Гнусно!
  • Моня27 серпня 2017 13:24 Відповісти IP:  195.5.1.--- Влад, когда пишешь муйню, то обратись к экономисту. Субсидия это чистый грабёж бюджета в пользу отмымочной фирмы Ахметки для жыдовни Гросман-Поросёнка. А может ты за них беспокоишься? Для тебя дурня пишу и для таких уродов как ты. Сначала Газ-Электрику называют "услугой ЖКХ", потом множат реальную цену на десять и втюхивают народу, после этого 9 десятых разницу закладывают в бюджет для выплаты по субсидиям и всё это отправляют Ахметке, который делится с Гройсман-Поросёнка. В этом году запланировали на это 14 лярдов стырить, а ты баран поддакиваешь. Думай Баран, думай.
  • Володимир24 серпня 2017 10:44 Відповісти IP:  93.72.72.--- а чому ніхто не говорить і не згадує про військових пенсіонерів, що отримують пенсію без змін і індексацій ?
  • Виктор24 серпня 2017 11:20 Відповісти IP:  46.219.221.--- Мне в 2011 году назначили 1800 гривен, без изменений до сегодня. Что то мало надежды и на новые обещания, которые очень похожи на обещания про бесплатные лекарства. Кто их видел, и кто хоть где то их получил...?

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm