Посол України в Австрії звинуватив австрійського магната у виправданні анексії Криму

Посол України в Австрії Олександр Щерба звинуватив австрійського будівельного магната Ханса-Петера Хазельштайнера у «підтримці путінської агресії в Україні» через його інтерв'ю австрійській газеті «Die Presse».

Про це український дипломат написав у Facebook.

За словами Щерби, в інтерв'ю Хазельштайнер зробив кілька заяв, які він «як посол не може залишити без коментаря».

«Зокрема, слова про те, що санкції проти Росії неефективні, спрямовані «проти не тих» і відповідають лише американським інтересам – принаймні дивні», – вважає дипломат.

Газета, де вийшло інтерв'ю Хазельштайнера, опублікувала відповідь українського посла в Австрії під назвою «Брехня Ваша, герр Хазельштайнер!»

«Після нелегальної анексії Криму, після приходу путінських зелених чоловічків на Донбас і, як наслідок, війни, після десяти тисяч смертей і після руйнування системи безпеки в Європі, від європейця можна було б очікувати більшого розуміння щодо цілей і причин санкцій. Росія прийшла в Україну, зруйнувала життя тисяч, примусила мільйони людей тікати. Я запитую себе: якби щось аналогічне трапилося в житті геррра Хазельштайнера, якби його особиста доля була зруйнована – чи був би він таким великодушним? Здається, в даному разі, як і в багатьох інших випадках, за готовністю «розуміти Росію» ховається звичайна байдужість до страждання інших людей.  Ні, герр Хазельштайнер, санкції не є неефективними. Санкції – один із двох факторів, які стоять між мирним повсякденням європейського життя і великодержавним безумством Путіна. Другий фактор – це готовність тисяч українців ризикувати собою, аби Путін не розчавив українську свободу. Якби не ці люди і якби не санкції – путінські танки стояли б набагато ближче до Європи, ніж зараз», - наголосив Щерба.

Він також розкритикував аргументи виправдання анексії Криму Хазельштайнером, що, за його словами, «стоять на глиняних ногах».

«Цей упродовж лічених тижнів проведений загарбницький акт (анексія Росією Криму. – ред.) був нічим іншим, як окупацією в гірших традиціях середини 20 століття. Де-де, а в Австрії це має бути особливо очевидним», – зазначив дипломат.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm