У ряді компаній, що працюють на фондовому ринку, СБУ проводить обшуки та виїмку документів.

Цю інформацію StockWorld підтвердили відразу кілька джерел.

За їхніми даними, обшуки та виїмка документів проводяться в таких компаніях, як “Арт-Капітал”, “УНІВЕР”, Фондова біржа ПФТС, “Українська біржа” та інших.

Обшуки проходять на підставі рішення Шевченківського суду Києва, яке було прийнято ще у вересні, проте в єдиному реєстрі судових рішень воно наразі відсутнє.

За словами одного з джерел, яке перебувало в офісному центрі, де розташовується фондова біржа ПФТС, шостий і сьомий поверх (де міститься біржа) заблоковані невідомими людьми в масках.

При цьому свідки повідомляють, що в офісі “Української біржі” також проходять слідчі дії, які фіксують на відеокамеру.

Як стало відомо виданню, обшуки проходять в компаніях: “Українська біржа”, “Універ Капітал”, “КУА Універ Менеджмент”, “I-Інвест”, “Майстер Брок”, “Навігатор-Інвест”, “АРТ Капітал”, “Опексір Лімітед” і “Крінкліф Ентерпрайзіс Лімітед”.

За даними джерел, зазначені компанії та ряд фізосіб здійснили операції з ОВДП у режимі так званого групового звіту (укладання біржових контрактів, які забезпечені правами на отримання грошових коштів на підставі відповідних зустрічних зобов’язань), які спрямовані на “маскування” незаконного походження коштів в сумі понад 86 млн гривень.

Також правоохоронцям надали доступ до документів за вказаними операціями “Розрахункового центру”.