Хоча пересічні росіяни й потерпають від економічних негараздів, адже інфляція боляче вдарила по їхній купівельній спроможності, найбагатші росіяни хутко нарощують свої статки, пише Bloomberg.

Десять найбагатших людей Росії додали більше до своїх статків цього року, ніж їхні партнери у світі —  капітали цих росіян зросли на 10,8 %, за оцінками Bloomberg Billionaires Index.

За ними йдуть багатії США з 7,5 %. Британська еліта серед мільярдерів збільшила свої багатства на 3,4 %, незважаючи на перемовини стосовно Brexit і погіршення відносин із Москвою.

Найгіршою є ситуація для китайських мільярдерів, наголошує видання. Десятеро найбагатших громадян цієї країни втратила більше 27 % статків за рік, в основному, через розпродаж технологій і нерухомості.

Російські олігархи від енергетики Леонід Міхельсон, Геннадій Тимченко і Вагіт Алєкперов найбільше наростили свої статки через зростання цін на нафту.

68-річний Алєкперов є головою і найбільшим акціонером компанії “Лукойл”, яка відповідає за видобуток 2 % нафти в світі. 63-річний Міхельсон і 65-річний Тимченко контролюють найбільшого недержавного виробника природного газу — компанію “Новатек”, наголошує Bloomberg.