Тільки цього тижня її виписали додому. Відновлення триватиме ще півроку, йдеться у сюжеті ТСН.

У понеділок, 19 лютого, почнеться гучний процес, який, як прогнозують адвокати, буде швидким. У травні, швидше за все, прозвучить вирок. Геннадію Дронову і Олені Зайцевій загрожує від 5 до 10 років в'язниці.

Оксана Євтєєва переглядає відео з власного весілля кожен день. Кадри, як в щасливому кіно: тут ще живі чоловік і сестра.

Вона єдина, у кого в минулому році жовтнева аварія забрала відразу двох близьких людей. Сашу і Діану поховали без неї. Відео з вуличних камер, на якому вони ще втрьох підходять до переходу, Оксана подивилася в лікарні.

«Коли знесла нас машина, я бачила. Я не знаю, як вдалося вижити мені. Я думала, мені треба потерпіти два-три тижні – і прийдуть люди, яких я найбільше люблю. Я досі чекаю, що вони прийдуть. Я досі думаю, що могла зробити, щоб цього не сталося. Я розумію, що я не винна. Але мені здається, що я могла щось зробити: не могла йти на перехрестя, ми могли попити кави в якомусь іншому місці», – розповіла вона.

У перші дні Оксана сама ледь дихала, тому що мала розірвані легені, переломи ребер, руки, ноги, таза. Їй вирізали селезінку. Наслідки важкої травми голови, лякають медики, можуть проявитися протягом двох років. Після повного одужання – чекає ще пластика на обличчі. А поки всі сили йдуть на те, щоб навчитися ходити заново.

«Погано сплю, ниє нога, така тупа ниюча біль. У 3-4 годині прокидаюся, перевертаюся і далі не можу заснути», – поділилася Оксана.

На цьому тижні її виписали додому до весни. Оксана повинна розробляти ногу в спортзалі і багато плавати. Знову необхідні великі гроші – лише одне заняття з інструктором у басейні коштує півтисячі гривень.

Їй важко сісти, встати.

«До мене приходив психолог, щоб зрозуміти мотивацію. Він теж ставив питання: чи хочу я стати і навіщо? Але я навіть не була на кладовищі своїх рідних! Я не готова залежати від інших людей», – додала Євтєєва.

Днями їй дали другу групу інвалідності на рік. Оксана тільки недавно стала на ноги, а все тому, що медики швидкої через півтора місяці після ДТП лежачу Оксану виписали додому і рекомендували відлежатися. Журналісти знайшли ортопеда, який погодився оглянути дівчину вдома. Він перший розгледів перелом всередині коліна, якого вчасно не помітили.

«Отримав її, як пацієнтку, через шість тижнів після травми – і на першому етапі, на жаль, не виявили перелом. Нога не могла згинатися і розгинатися. Відірвало кістку і, на жаль, вчасно це не було помічено», – говорить ортопед-травматолог Микола Гримайло.

Після огляду ортопеда дівчину терміново прийняли в кращому в Харкові ортопедичному центрі при університетській клініці.

Після операції Оксана ледве ходить.

Процес реабілітації може тривати ще півроку. Щоб не викликати жалю, Оксана протягом інтерв'ю відмовляється зробити хоча б кілька кроків на камеру. Втім, до кінця процесу вона змушена буде прийти в суд, щоб дати свідчення.

«Зайцева їхала заради розваги, вона перевищувала швидкість. А Дронов… Дуже часто роблять водії, коли їдуть на жовтий. Я хочу, щоб ці люди отримали максимальне покарання. Пробачити я не готова і не думаю, що буду готова через час. Це не те, що варто прощати, щоб і іншим не кортіло», – зазначила постраждала в аварії.

Чи отримали уроки на самому місці жаху, де обірвані шість життів? Від міської влади – ніяких дій. Тут завжди людно, але елементарних металевих стовпчиків, які б відгородили тротуар – немає. Дорогою, звідки вилетіла Зайцева, і далі їздять без правил. Прямо під час зйомки іномарка проїжджає на червоний сигнал світлофора.

«Вголос»