Про це під час сесії Львівської міської ради заявив депутат від ВО «Свобода» Андрій Карбовник, передає кореспондент «Вголосу» 

«Договором про надання освітніх послуг від 2017 року, що укладений нами з приватним навчально-виховним комплексом «Садок-школа-ліцей Еколенд» та котрий діє до серпня 2018 року, передбачено оплату за садок в розмірі 2900,00 грн в місяць абонплати та оплату за харчування в розмірі 80,00 грн/день, всього 4660 грн в місяць. Проте новим договором, який пропонує людям тепер укласти приватний навчально-виховний комплекс «Садок-школа-ліцей Еколенд» з серпня 2018 року, передбачено збільшення вартості послуг за садок в розмірі 5200,00 грн в місяць та оплата харчування в розмірі 140,00 грн/день, всього 8280,00 грн. Сума в розмірі 8280,00 грн, яку пропонує мешканцям платити Приватний навчально-виховний комплекс «Садок-школа-ліцей Еколенд», є вищою, ніж середня заробітна плата по Львівській області, яка за березень 2018 року становить 7452 грн за даними Державної служби статистики України. Оскільки в м. Львові, а зокрема у Сихівському районі м. Львова склалась катастрофічна ситуація з комунальними дошкільними навчальними закладами, що унеможливлює належну реалізацію права на дошкільну освіту мешканцями м. Львова та, зокрема, Сихівського району м. Львова, Львівська міська рада прийняла рішення про затвердження Програми надання фінансової підтримки дошкільним та загальноосвітнім навчальним закладам м. Львова приватної форми власності на 2017 рік», – сказав депутат.

Андрій Карбовник наголосив, що обсяг фінансової підтримки цього закладу з міського бюджету за рік становить 281 605 грн.

«Корпорація «Екодім», будуючи житловий масив на сотні квартир на Сихові, брала на себе зобов'язання перед містом збудувати дитячий садок, оскільки через брак місць не було можливості усім мешканцям цього масиву влаштувати дітей в комунальні дитячі садки,  а у зв'язку з будівництвом цілого житлового кварталу корпорацією «Екодім» така можливість зменшилась в рази. Підняття ціни за вартість послуг в 2 рази до 8200 грн/міс. в садку «Еколенд» робить неможливим відвідування цього садка абсолютною більшістю мешканців м. Львова, тому лишається відкритим питання доцільності його фінансування з бюджету м. Львова, який наповюється з податків тих же жителів Сихова зокрема. Адміністрація приватного дошкільного навчального закладу «Еколенд» попри численні звернення батьків не хоче іти на жодний діалог з приводу врегулювання оплати за садок. Відповідно до наведених обставин, близько 90% батьків змушені будуть забрати дітей з цього садка через таке збільшення оплати, а це приблизно 120 дітей. Ці діти не були зареєстровані у електронній черзі в дошкільні навчальні заклади м. Львова, оскільки вже два роки відвідують приватний садок, відповідно навіть за теоретичної наявності місць у дитячих садках комунальної власності потрапити туди не зможуть», – сказав депутат міськради.

Депутат вимагає вжити усіх можливих заходів для врегулювання конфліктної ситуації між батьківським колективом та адміністрацією приватного ДНЗ «Еколенд». А у випадку подальшої неврегульованості ситуації забезпечити влаштування дітей, які припинили відвідування ДНЗ «Еколенд», у комунальні ДНЗ Сихівського району.

 

«Вголос»