Путін намагається представити власну агресію внутрішньо-українським конфліктом, – МЗС України

Міністерство закордонних справ України прокоментувало заяву президента Російської Федерації Володимира Путіна щодо розміщення в Донбасі миротворчої місії ООН.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

«Вважаємо, що розгортання миротворчої операції ООН може сприяти відновленню миру та безпеки на Сході України. У цьому зв'язку звертаємо увагу на те, що ще у березні 2015 року президент України Петро Порошенко офіційно надіслав до Генерального секретаря ООН та голови Ради Безпеки ООН звернення щодо розгортання на території нашої держави миротворчої операції під егідою ООН. Цей лист був розповсюджений 2 квітня 2015 року як офіційний документ Ради безпеки ООН. Відповідна ініціатива глави держави була до цього підтримана РНБО та Верховною Радою України», – нагадали українські дипломати.

У міністерстві також підкреслили, що Росія саботувала пропозиції України, а в червні 2016 року стверджувала, що Україна не зверталася до Ради безпеки ООН.

«Україна завжди відстоювала чітку позицію про те, що будь-яка міжнародна миротворча присутність має запроваджуватися за згодою та після вичерпних консультацій з українською стороною, передбачати виведення всіх окупаційних військ та найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону для запобігання потраплянню російських військових, зброї, техніки і найманців на територію України», – зазначили у МЗС.

Українські дипломати особливо підкреслили той факт, що військові чи громадяни країни-агресора не мають потрапити до лав миротворців ООН.

«Також не може йти мови про отримання згоди на проведення операції з підтримання миру (ОПМ) від незаконних збройних формувань, які діють на території ОРДЛО за підтримки, фінансування і матеріально-технічного забезпечення з боку РФ», – додали у прес-службі МЗС України.

У дипвідомстві вважають заяву Путіна черговим намаганням Росії представити власну агресію внутрішньо-українським конфліктом, що спотворить ідею ОПМ та не слугуватиме досягненню головної мети – встановленню сталого миру в Донбасі та відновленню територіальної цілісності України.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm