Про це йдеться в листі постійного представника КНДР при ООН, текст якого отримало у своє розпорядження американське інформаційне агентство Associated Press.

«Посол Північної Кореї, Джа Сон Нам, в листі до Генерального секретаря Антоніо Гуттеріша зазначив, що спільні військові навчання (США) з Південною Кореєю створюють найгіршу ситуацію, що склалася на Корейському півострові та навколо нього», – зазначається в матеріалі.

У зв'язку з цим повідомляється, що офіційний Пхеньян вважає присутність американських авіаносців, а також польоти стратегічних бомбардувальників В-52 поверненням до часів «холодної війни».

КНДР також назвала широкомасштабні військові навчання спробою «придушити» північнокорейську республіку.

«Це дозволяє зробити висновок, що вибір, який ми зробили, був правильним, і ми повинні йти далі по цьому шляху до останнього», – наводяться слова представника офіційного Пхеньяна.

Як повідомлялося, у суботу розпочалися чотириденні спільні військові навчання США та Південної Кореї у водах на східному узбережжі від цієї країни. Військові керівники назвали це чітким попередженням для Північної Кореї. 

У маневрах беруть участь, зокрема, бойові групи американських авіаносців «Рональд Рейган», «Теодор Рузвельта та «Німіц». До їх складу входять, у тому числі, 11 американських військових кораблів із системою ПРО «Ейджис» на борту, а також сім південнокорейських військово-морських суден.

 

«Вголос»